Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Resort argumentuje to faktem, że ukraiński koncern Naftohaz do środy nie rozliczył się za kwietniowe dostawy. Fot. naftogaz.com
Resort argumentuje to faktem, że ukraiński koncern Naftohaz do środy nie rozliczył się za kwietniowe dostawy. Fot. naftogaz.com
Ministerstwo energetyki Rosji ogłosiło, że Kijów ma płacić z góry od czerwca - pisze "Gazeta Wyborcza". Resort argumentuje to faktem, że ukraiński koncern Naftohaz do środy nie rozliczył się za kwietniowe dostawy.
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zadeklarował, że Naftohaz w ciągu 10 dni spłaci zaległości, ale pod warunkiem, że Rosjanie przywrócą obowiązującą na początku roku cenę gazu dla Ukrainy. W kwietniu bowiem podnieśli stawkę.

Ukraińsko-rosyjski konflikt trwa od kilku miesięcy. Po tym, jak władzę na Ukrainie przejęła proeuropejska opozycja, Rosja anektowała ukraiński Krym, gdzie mieszka wielu jej obywateli. Zachód nie uznaje aneksji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty