Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz

Znów grożą nam zerwane kontrakty na budowę dróg - alarmuje "Rzeczpospolita".
Znów grożą nam zerwane kontrakty na budowę dróg - alarmuje "Rzeczpospolita".
Znów grożą nam zerwane kontrakty na budowę dróg - alarmuje "Rzeczpospolita". Problem jest między innymi na odcinku A4 pod Rzeszowem.
Receptą na zbliżające się kłopoty ma być przyspieszenie płatności za niezrealizowane prace - wskazuje szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ministrowi infrastruktury. Ma to zapobiec kolejnym sytuacjom, w których wykonawcy schodzą z placu budowy ze względu na utratę płynności finansowej. Tak było w przypadku chińskiego Covecu.

Jak wskazuje GDDKiA w notatce, do której dotarła "Rzeczpospolita", kolejne problemy pojawiły się w co najmniej dwóch inwestycjach. Budowa autostrady A4 na rzeszowskim odcinku jest zaawansowana w 24,4 procent, a minęło już 63 procent czasu przewidzianego na wykonanie prac. Eksperci Generalnej Dyrekcji wskazują, że prace nie są prowadzone na wszystkich dostępnych frontach, na budowie jest za mało pracowników, roboty nie są realizowane na dwie pełne zmiany, jak przewiduje kontrakt. Wykonawca poprosił GDDKiA, by płaciła podwykonawcom bezpośrednio, potrącają odpowiednie kwoty z wystawianych przez siebie faktur.

"Rzeczpospolita" pisze, że problemy pojawiły się też na budowie drogi ekspresowej nr 19 na odcinku ze Stobiernej do Rzeszowa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty