Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2019 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.05.19
Zabawne, że jeden telefon potrafi wywołać małą lawinę... To była rozmowa z Wojciechem Felińskim ze szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki przy ulicy Niemierzyńskiej (byliśmy tam już dwa razy, na 47 i 105 Plenerze). Po pierwsze - umówiliśmy się na Plener Migawki jesienią, w magazynach placówki jest jeszcze wiele wspaniałych eksponatów (które czekają na prezentację w przyszłości większej siedzibie muzeum). Po drugie: umówiliśmy się na Plener latem, gdy przyjedzie zakupiona niedawno kolekcja Stoewera. No a przede wszystkim - 15 czerwca sfotografujemy tam zabytkowe pojazdy, które biorą udział w Rallye Stettiner Haff. Nie pierwszy raz zjadą do Szczecina i wreszcie uda się ich sfotografować w ramach 122. Pleneru Migawki. Szczegóły w Aktualnościach i w audycji.
MIGAWKA-Program z 19.05.19
W tej audycji mówimy o dwóch ekspozycjach zdjęć prezentowanych w Szczecinie. Ta pierwsza, to wystawa "Zofia Rydet - Niepokorność dalekich dróg". Z bliżej nieokreślonych przyczyn trochę się tu zagapiliśmy, na szczęście z mikrofonem Radia Szczecin na wernisażu była nasza redakcyjna koleżanka Małgorzata Frymus (magazyn Trochę Kultury polecamy oczywiście) i nagrała rozmowę z kuratorem ekspozycji Andrzejem Pawełczykiem. A w drugiej części programu odwiedzamy galerię szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików, gdzie od tego tygodnia można oglądać ekspozycję Leokadii Bartoszko "czasprzestrzenne sieci percepcji".
MIGAWKA-Program z 12.05.19
Dzięki pomocy Roberta Jakubowskiego z klubu piłkarek ręcznych SPR Pogoń Szczecin mieliśmy wyjątkową okazję fotografować mecz naszych zawodniczek z hiszpańską Rocassą Gran Canarią. Co prawda pojedynek szczecinianki przegrały (w momencie publikacji tej audycji nie wiemy jeszcze, jak przebiegł rewanż w tym finale EHF Challenge Cup), ale my mieliśmy możliwość "łapać" kadry w doprawdy komfortowych warunkach hali Netto Arena. A i tak światła mogłoby być więcej, prawda? Na początku audycji krótka relacja z początku 121. Pleneru Migawki. A później, z perspektywy radiowego 0studia, z pomocą specjalisty od fotografowania piłki ręcznej, Marcina Bieleckiego z Polskiej Agencji Prasowej, oglądamy Wasze zdjęcia.
MIGAWKA-Program z 05.05.19
Jak wskazuje tytuł audycji - to w zasadzie najważniejsze o czym będzie mowa macie, po pierwsze - w akapicie pod tym tekstem. A po drugie, naturalnie, koniecznie obejrzyjcie wszystkie kadry z "Wiosennego rejsu" w dziale Galeria Migawki. O tych tutaj poniżej tradycyjnie mówimy w tej audycji. Chociaż można by pomyśleć, że aura nie sprzyjała - ale to były tylko pozory, bo z wydawałoby się nieatrakcyjnego nieba i oświetlenia udało się "ustrzelić" sporo nastrojowych kadrów. I nie zapomnijcie o naszym dzisiejszym (o ile słuchacie w niedzielę 5 maja) spotkaniu na 121. Plenerze Migawki "Europejskie Puchary". Szczegóły w dziale Aktualności na tej stronie.