Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2023 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.05.23
W ramach 152. Pleneru Migawki odwiedziliśmy miejsce, które jeszcze przed remontem fotografowaliśmy wiele lat temu. Więc, to była "Re-wizyta w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego" w Szczecinie. Krótka relacja na początku tego programu. Później, w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej spotkaliśmy się z Sebastianem Dziekońskim, czyli nowym szefem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików. To była także okazja, aby obejrzeć wystawę członków ZPAF przygotowaną w związku z 45-leciem działalności tej organizacji.
MIGAWKA-Program z 21.05.23
Pierwszy raz w Bazie Oznakowania Nawigacyjnego szczecińskiego Urzędu Morskiego byliśmy 10 lat temu, podczas 60. Pleneru Migawki - tu zobaczycie Galerię z tego spotkania. Cóż, skoro to miejsce doczekało się remontu, są nowe jednostki na stanie, to skorzystaliśmy z uprzejmości dyrektora Urzędu Morskiego Wojciecha Zdanowicza oraz Marcina Lenartowicza z Bazy i pójdziemy tam jeszcze raz. Co prawda pław nawigacyjnych o tej porze jest zdecydowanie mniej (bo pierwszy raz byliśmy zimą), ale są nowe jednostki pływające. A przede wszystkim jest okazja, aby się spotkać z aparatami w dłoniach.
MIGAWKA-Program z 14.05.23
Słuchacze Migawki mają bardzo przyjemne wspomnienia z naszego 150. Pleneru Migawki w Willi Lentza - tam pozowała nam między innymi Olga Dąbkiewicz. Która organizuje także spotkania fotograficzne w klimacie mody sprzed lat. W poniedziałek 8 maja odbył się wernisaż wystawy Retro Vibes w Klubie 13 Muz, gdzie prezentowane są prace 6 Autorów. W drugiej części Migawki spotykamy się z równie świetnie nam ze 150. Pleneru Migawki znaną Joanną Knasińską. To zaproszenie na spotkanie, jakie urządza w foto-team.pl 18 maja - opowie zarówno o kulisach pracy modelki, a że i sama zdjęcia robi, to również tych wątków nie zabraknie.
Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Kiedy jeszcze w kwietniu umawialiśmy się z redakcyjnym kolegą Maciejem Papke na nagranie relacji po wizycie na znanej imprezie dla pasjonatów - byliśmy przekonani, że naprawdę będzie o czym dyskutować. Szczególnie, że dla Macieja była to kolejna wizyta na Targach Film Video Foto w Łodzi. Przez lata impreza wyrobiła sobie markę, oczywiście w czasie pandemii zniknęła z kalendarza. To była pierwsza jej odsłona po lockdownie. Więc pocieszamy się, że w kolejnych edycjach będzie zdecydowanie lepiej i targi wrócą do formy, w jakiej zapamiętał ją nasz Gość. Możecie też zobaczyć zdjęcia i film nakręcone i zrobione przez Macieja i Mateusza Papke.