Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Michał Nesterowicz dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Michał Nesterowicz dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Kompozycje Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Maurice’a Ravela, Georgesa Bizeta i Johanna Sebastiana Bacha zabrzmiały wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Orkiestrę symfoniczną brawurowo poprowadził Michał Nesterowicz – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich dyrygentów na świecie.

Ten koncert dla wszystkich artystów miał ogromne znaczenie – powiedział maestro Michał Nesterowicz.

- Data 24 lutego zostanie w pamięci wielu ludzi na całym świecie jako ten zupełnie niezrozumiały, bestialski atak wojsk rosyjskich na niepodległą Ukrainę. Wobec tej daty zakończyliśmy koncert utworem Myroslawa Skoryka – „Melodią”, która stała się w pewnym sensie takim symbolem naszego wsparcia i solidarności muzyków nie tylko tu w Szczecinie, czy w Polsce, ale ten utwór grywany jest również na estradach całego świata – stwierdził Maestro Michał Nesterowicz, regularnie pracujący m.in. z Deutsches Symphonie-Orchester, Sinfonieorchester Basel, Orquestra Simfònica de Barcelona, Orchestra Sinfonica Siciliana, Tonhalle-Orchester Zürich, Münchner Philharmoniker, Orchestre Philharmonique de Nice, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra i BBC Symphony Orchestra.

Podniosły wieczór w Szczecinie przyjęty owacjami na stojąco, zakończył się dwoma bisami orkiestry i jednym pianisty Denisa Kozhukhina. Podczas koncertu budynek Filharmonii świecił się w barwach Ukrainy.

Rozmowa z maestro Michałem Nesterowiczem w magazynie „Trochę Kultury”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty