Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Centrum logistyczne Zalando. Fot. Materiały prasowe
Centrum logistyczne Zalando. Fot. Materiały prasowe
Gigantyczne centrum pakowania i logistyki jednego z największych sprzedawców obuwia i odzieży przez internet - Zalando - powstanie Gardnie pod Gryfinem, a nie jak wcześniej przypuszczano w Kołbaskowie.
Firma budowlana właśnie weszła na plac Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak powiedział Radiu Szczecin zastępca burmistrza Gryfina Tomasz Miller centrum będzie miało powierzchnię ok. 130 tys. m kw.

- Przygotowanie placu budowy rozpoczęło się w czwartek. Już jest obrazek pod tytułem "Koparka i robotnicy" - mówi zastępca burmistrza Gryfina.

Miller nie chce mówić, co zdecydowało o lokalizacji w Gryfinie. - Dziewięć miesięcy ciężkiej pracy i mamy efekt. Byliśmy lepsi od konkurencji - uważa.

Burmistrz Kołbaskowa Małgorzata Schwarz od nas dowiedziała się, że centrum tam nie powstanie.

- Nie mam tej informacji potwierdzonej, więc trudno mi ją komentować. Być może zadecydowały lepsze warunki podatkowe w strefie - mówi Schwarz.

Pierwsze przesyłki opuszczą halę pod Gryfinem latem 2017 roku. Zalando będzie chciało zatrudnić blisko tysiąc osób. Firma nie odpowiada na maile - nie wiadomo, co ostatecznie zdecydowało o lokalizacji hali.
Materiał Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty