Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W tym roku w Szczecinie mają powstać też trzy stacje do ładowania elektrycznych samochodów i rowerów. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W tym roku w Szczecinie mają powstać też trzy stacje do ładowania elektrycznych samochodów i rowerów. Fot. Tobiasz Madejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Energii odpowiada na pytanie czy Szczecin może być pionierem elektromobilności w Polsce.
Interpelację w tej sprawie pisał poseł Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej. Proponował by to właśnie w Szczecinie testowane były rozwiązania dotyczące aut elektrycznych, które później mogłyby trafić do kolejnych miast. Co na to ministerstwo?

Wiceminister Michał Kurtyka deklaruje, że wystawi swojego przedstawiciela w ewentualnych rozmowach władz Szczecina z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki, bo to właśnie urzędnicy z funduszu odpowiadają za wprowadzanie pilotażowego programu. A program zakłada - jak stwierdza wiceminister - stworzenie w miastach "warunków, w tym finansowych".

Michał Kurtyka sugeruje, że teraz ruch jest po stronie władz Szczecina. Wiceminister zapowiada, że projekt ustawy o elektromobilności jeszcze w tym miesiącu trafi do konsultacji społecznych, wtedy poznamy szczegóły rządowego planu dotyczącego wprowadzenia na polski rynek elektrycznych aut i montowania w miastach punktów ładowania. Minister pisze, że w Szczecinie w ciągu najbliższych kilku lat ma powstać niemal 250 takich punktów. A to wszystko ma doprowadzić do tego, by w 2025 roku po Polsce jeździło milion aut elektrycznych.
Relacja Tobiasza Madejskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty