Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Część mieszkańców Żółwiej Błoci w gminie Goleniów zmuszonych jest do korzystania z wody dostarczanej beczkowozami. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin/Archiwum]
Część mieszkańców Żółwiej Błoci w gminie Goleniów zmuszonych jest do korzystania z wody dostarczanej beczkowozami. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin/Archiwum]
Po informacji zastępcy burmistrza Goleniowa o tym, że budowa skończy się nie wcześniej jak w przyszłym roku, mieszkańcom Żółwiej Błoci - jak powiedzieli naszemu reporterowi - "opadły ręce i łzy cisną się do oczu". Bo wcześniej słyszeli, że wodociąg powstanie do grudnia tego roku. Co na to burmistrz?
40 litrów wody, dwa razy w tygodniu - dostarczanych przez gminę - tak wygląda codzienność części mieszkańców wsi Żółwia Błoć. Od lat walczą o budowę wodociągu. Co prawda w styczniu rada miasta Goleniowa podjęła taką decyzję, ale nadzieję pogrzebała jednak informacja, że wstępny termin zakończenia budowy wodociągu to 2019 r. Choć wcześniej urzędnicy dawali nadzieję, że będzie to jeszcze ten rok.

- Dlaczego skazujecie innych, kiedy macie dobrze, na takie życie. To właściwie nie jest życie. - To jest prawda. Każdy powinien przyjechać i zobaczyć - mówią mieszkańcy Żółwiej Błoci.

Co udało się zrobić przez blisko pół roku? Napisać wniosek o dofinansowanie budowy wodociągu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Czekamy na decyzję, a później ogłosimy przetarg, lecz procedur nie uda się przejść szybciej - mówi Tomasz Banach, zastępca burmistrza Goleniowa.

- Choćbyśmy nie wiem co, jakie uchwały podjęli, to i tak ta woda jutro nie popłynie - mówi Banach.

Koszt budowy wodociągu w Żółwiej Błoci to około 700 tysięcy złotych.

Budowa wodociągu w Żółwiej Błoci to nie jedyna inwestycja, której nie uda się zrealizować w Goleniowie w tym roku. Burmistrz Robert Krupowicz obiecał remont głównej drogi w Lubczynie. Niedawno poinformował jednak, że mieszkańcy muszą czekać.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty