Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Żółwia Błoć. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Żółwia Błoć. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Na bieżącą wodę czekają od lat. Tymczasem znów zmienił się plan gminy, jak podłączyć wodociąg dla części mieszkańców Żółwiej Błoci koło Goleniowa.
Niedawno urzędnicy tłumaczyli, że czekają na dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Fundusz jednak takich dotacji nie przyznaje. Teraz urzędnicy twierdzą, że zrealizują inwestycje za pożyczkę z Banku Ochrony Środowiska. Kiedy to się stanie?

Na to pytanie burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz, dziś nie potrafi odpowiedzieć. Jednak jak zapewnił, niebawem będzie rozstrzygnięty przetarg na to zadanie. Mieszkańcy w te zapewnia nie wierzą, bo słyszą je co wybory.

- Ja będę wierzyła, jak będę miała podłączoną wodę - mówi jedna z mieszkanek.

Burmistrz Robert Krupowicz w rozmowie z Radiem Szczecin podzielił się "refleksją", że on wodociąg do swojego domu wybudował za swoje pieniądze. Nasz reporter zwrócił mu uwagę, że nie każdy ma takie wynagrodzenie.

- Proszę pana, robiłem to w 2003 roku czy nawet 2000, więc naprawdę nie ma pan pojęcia na temat tego wynagrodzenia, jakie ja w tamtej chwili miałem - mówi Krupowicz.

Dodajmy, w takim razie, że Robert Krupowicz od ponad 20 lat zajmuje stanowiska kierownicze i menadżerskie. Był wiceprezesem Radia Szczecin, wojewodą zachodniopomorskim, pracował jako wykładowca, prowadził własną działalność, a od 8 lat jest burmistrzem.

Koszt budowy wodociągu doprowadzającego wodę dla mieszkańców Żółwiej Błoci to 700 tysięcy złotych.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty