Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Arkadiusz Marchewka. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Arkadiusz Marchewka. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Budowany jest mit odbudowy Stoczni Szczecińskiej, konieczne jest wyjaśnienie prawdy na ten temat - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PO Arkadiusz Marchewka.
W ten sposób skomentował deklarację ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, że zleci kontrole w tej sprawie. Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej złożyli zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa w sprawie bezprawnego posługiwania się nazwą Stocznia Szczecińska i certyfikatami to potwierdzającymi.

Jak mówił Marchewka, na terenie stoczni działają firmy, które dobrze sobie radzą, ale odbudowa wielkiej stoczni i budowa tam dużych promów to mit. - Od 1,5 roku budowany jest wielki mit rzekomej odbudowy przemysłu stoczniowego. 1,5 roku temu do stoczni przyjechał premier Morawiecki, dumnie pukał młotkiem w kawałek blachy. Byłem tak kilka tygodni temu i po 1,5 roku nie dzieje się tam nic. Wszystkie kwestie, które są faktami, będziemy prezentować, a te które są raczej budowaniem wielkich mitów i opowieści tylko po to, żeby stworzyć pewną historię, będą musiały się zmierzyć z prawdą - powiedział Marchewka.

Zarząd Stoczni Szczecińskiej zapowiedział, że pozwie do sądu Rafał Zahorskiego pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw gospodarki morskiej po informacjach, jakie przekazali posłowie PO z regionu. Natomiast kontrolę w tej sprawie zapowiedziało ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Jak mówił Marchewka, na terenie stoczni działają firmy, które dobrze sobie radzą, ale odbudowa wielkiej stoczni i budowa tam dużych promów to mit.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty