Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Niesistniejąca już restauracja "Sowa & Przyjaciele" w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Niesistniejąca już restauracja "Sowa & Przyjaciele" w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Marszałek Olgierd Geblewicz i poseł Bartosz Arłukowicz z Platformy Obywatelskiej zostali nagrani na taśmach w restauracji "Sowa & Przyjaciele". Taką informację podał we wtorek portal Onet.pl.
Portal informuje o nieznanych dotąd taśmach z restauracji "Sowa & Przyjaciele" oraz "Amber Room". Według Onetu taśm może być dziesiątki, a nawet setki. Został na nich nagrany m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Jan Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak i Kazimierz Marcinkiewicz. Na nieznanych dotąd taśmach został zarejestrowany także poseł PO Bartosz Arłukowicz. Przypomnijmy, że został on zdymisjonowany z posady ministra zdrowia przez premier Ewę Kopacz, właśnie w związku z ujawnieniem afery taśmowej.

Onet informuje, że kelnerzy nagrali także marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Portal nie podaje jednak z kim marszałek miał rozmawiać i o czym.

Właśnie te pytania próbowaliśmy zadać marszałkowi Geblewiczowi. Niestety nie odebrał od nas telefonu ani nie odpowiedział na nasze sms-y.

Oświadczenie marszałka Olgierda Geblewicza:

1) Nie dostałem zapytania w tej sprawie od Radia Szczecin, choć w serwisach słuchacze są informowani, że redakcja oczekuje na mój komentarz od wtorku. Oczekuję zatem, że redakcja wyjaśni gdzie i kiedy zadano mi pytania w tym temacie. Jeśli dziennikarz nie podjął próby kontaktu ze mną, to proszę o sprostowanie informacji.

2) Kolacja miała charakter prywatny, po upływie 5 lat trudno pamiętać, czego dotyczyła rozmowa.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty