Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marszałek Olgierd Geblewicz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Olgierd Geblewicz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz naśmiewał się z wicepremiera Janusza Piechocińskiego z PSL-u. To jeden z wątków nowych taśm z warszawskiej restauracji "Sowa & Przyjaciele". Szef Ludowców na Pomorzu Zachodnim i wicemarszałek Jarosław Rzepa, komentując nagranie, ocenił, że to przykre i naganne. Mimo to, nie wyklucza dalszej współpracy z Geblewiczem.
Marszałek Olgierd Geblewicz z Platformy Obywatelskiej o wicepremierze Januszu Piechocińskim rozmawia ze swoją partyjną koleżanką Elżbietą Bieńkowską. Naśmiewają się między innymi z konferencji prasowych Piechocińskiego i obietnic jakie składał w Szczecinie.

- Brak szacunku dla wicepremiera jest naganny - komentuje wicemarszałek i szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie Jarosław Rzepa. - Jest mi przykro, że takie słowa padły pod adresem wicepremiera.

- Wyobraża pan sobie dalszą współpracę z Olgierdem Geblewiczem? - zapytaliśmy Jarosława Rzepę.

- Nie wykluczam, jesteśmy w trakcie kampanii - odpowiedział wicemarszałek.

Zdaniem kandydata PiS do zachodniopomorskiego sejmiku Zbigniewa Boguckiego, to dowód na to, że PO i PSL są związane własnymi interesami, a nie programem dla Pomorza Zachodniego. - W myśl utrzymania władzy, zrobią wszystko, żeby pozostać razem ze sobą, bo wiedzą, że w odosobnieniu na pewno sobie nie poradzą - mówi Bogucki.

W innych momentach nagrania, które opublikowała TVP3 Szczecin i TVP Info, marszałek Olgierd Geblewicz rozmawia z biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem o głosowaniu w szczecińskiej radzie miasta w sprawie rozbudowy centrum handlowego Galaxy, a lekarzy określa jako "wyleniałe ryje". W niedzielę po południu marszałek - poprzez media społecznościowe - wydał nowe oświadczenie, w którym komentuje taśmy. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść:

"Dopiero teraz odsłuchałem kolejnych, zmanipulowanych materiałów TVPiS i RadiaPiS tym razem w sprawie w sprawie mojego rzekomego, obraźliwego stosunku do lekarzy. Oczywiście zdanie jest wyrwane z kontekstu, a materiał przycięty pod tezę.

Więc wyjaśniam: mój zbulwersowany interlokutor w niewybrednych słowach wyrażał się o lekarzach, a radnych miejskich oskarżył, że chcą „pokazać swoje wyleniałe ryje” na użytek kampanii zamiast merytorycznie odnieść sie do inwestycji firmy Echo Investment.
Starałem sie uspokoić rozmówcę, mówiąc, że to nie nasz język, żartując, że preferujemy „język miłości”.

Kiedy zszedł na Łukasza Tyszlera - lekarza i samorządowca w jednym - szyderczo powiedziałem, zdanie którego sens był jednoznacznie prześmiewczy, wobec mojego rozmówcy, kalką z jego wypowiedzi, pastiszem. W takim właśnie kontekście padły moje słowa, co jednoznacznie słychać w tonie wyciętego zdania!

Manipulacja to jedyne narzędzie, które pozostało PiSowcom, aby opluwać i zdyskredytować mnie osobiście- bo inaczej celu w postaci wygrania wyborów samorządowych nie są w stanie osiągnąć.

Mówię jednoznacznie i tym razem bez sarkazmu: BARDZO szanuję i podziwiam LEKARZY!

Nie ulegajcie Państwo manipulacjom TVPiS! Nie ulegajcie PiSowskim kłamstwom".

Uchwała o pozwoleniu na rozbudowę Galaxy dwukrotnie spadała z porządku obrad sesji rady miasta, bo większość radnych, w tym przedstawiciele PO, byli przeciwni. Gdy projekt ponownie trafił na sesję - już po rozmowach z udziałem Kwapisza w restauracji "Sowa & Przyjaciele" - większość klubu Platformy Obywatelskiej zmieniła zdanie. Tym razem radni PO podnieśli ręce "za" i korzystną dla Echo Investment uchwałę przyjęto.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty