Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Olgierd Geblewicz i Bartosz Arłukowicz. Fot. Radio Szczecin
Olgierd Geblewicz i Bartosz Arłukowicz. Fot. Radio Szczecin
Minister finansów "niczego nie czai", a finanse państwa są w opłakanym stanie - taką diagnozę stawiali przed laty marszałek województwa Olgierd Geblewicz i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Reporterzy TVP3 Szczecin dotarli do kolejnych nagrań zarejestrowanych w restauracji "Sowa & Przyjaciele" kilka lat temu.
Oprócz zachodniopomorskich polityków Platformy Obywatelskiej w rozmowie uczestniczy ówczesna wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Nagrano także głos Stanisława Gawłowskiego, szefa zachodniopomorskiej PO.

Marszałek Geblewicz wspomniał, że chce tylko 20 milionów na szpital.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Gdybym miał je w budżecie zdrowia, to ty byś miał już rok temu załatwione.

OLGIERD GEBLEWICZ: Problem polega na tym, że blokuje to. Bo co powiedział Donald (Tusk – przyp. red.)? Powiedział, jeżeli Elka (Bieńkowska – przyp. red.) ma to w rezerwie i powie ok, to będzie ok.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Czemu to blokuje? To ci powiem czemu to blokuje.

STANISŁAW GAWŁOWSKI: Ja też ci powiem dlaczego.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Bo mu brakuje 20.

OLGIERD GEBLEWICZ: Nie, ale Bartek. Ale...

STANISŁAW GAWŁOWSKI: Wiesz jaki jest PKB? Jaki jest wzrost? A wiesz jaki był w budżecie zaprojektowany? Wiesz, że się właśnie ku**a rozjeżdża budżet?

OLGIERD GEBLEWICZ: Wiem, że się rozjeżdża, ale dlatego też. Słuchaj...

(fragm. nierozpoznany)
BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Wiesz ile mi brakuje na świadczenia medyczne? Dwóch miliardów.

Zdaniem posła Wolnych i Solidarnych Sylwestra Chruszcza nagrania świadczą o braku szacunku PO do wyborców.

- Nawet niedowiarkom te taśmy muszą unaocznić, że Platforma Obywatelska nigdy nie miała poważnego programu, nie szanowała swoich wyborców... To była filozofia sprzedaży polskiej ziemi, statków, firm, a nie odbudowy Polski i tej silnej, ekonomicznej roli w Europie - ocenił poseł Chruszcz.

To kolejne nagrania, w których głównymi bohaterami są politycy z naszego regionu. W piątek dziennikarze ujawnili jak biznesmen Krzysztof Kwapisz przekonywał Olgierda Geblewicza i Bartosza Arłukowicza, że głosowanie w szczecińskiej radzie miasta (nad możliwością rozbudowy Centrum Handlowego Galaxy) powinno być korzystne dla właściciela obiektu.

W niedzielę z nagrań można było dowiedzieć się, że "lekarze to wyleniałe ryje", a dziennikarze bywają podstawieni.
Marszałek Geblewicz wspomniał, że chce tylko 20 milionów na szpital. BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Gdybym miał je w budżecie zdrowia, to ty byś miał już rok temu załatwione. OLGIERD GEBLEWICZ: Problem polega na tym, że blokuje to. Bo co powiedział Donald (Tusk – pr
- Nawet niedowiarkom te taśmy muszą unaocznić, że Platforma Obywatelska nigdy nie miała poważnego programu, nie szanowała swoich wyborców... To była filozofia sprzedaży polskiej ziemi, statków firm, a nie odbudowy Polski i tej silnej, ekonomicznej roli w

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Pisowskie radio szaleje widzę... Jakoś taśm Morawieckiego tak nie promowali... Ale cóż zrobić, dno i wodorosty teraz w tym radiu. A tacy fajni kiedyś byliście, że nawet online Was codziennie słuchałem, a teraz się brzydzę.
Mój kolega nagrał kiedyś telefonem potajemnie dziewczyny w szkolnej szatni a potem sobie wiele razy to odtwarzal w toalecie. Czy w radiu Szczecin nie konczy Wam się już krem do rąk?
Gdyby, w tamtym czasie, M. Morawiecki był marszałkiem województwa lub jednym z ministrów, to byśmy poznali treść nagranych rozmów.
Z lektury komentarzy wynika wyraźnie, że lemingi na wolnym albo na urlopie i klepią co im się podoba w klawisze, obrażają nawet dziennikarzy. Nie przejmujcie się panowie ten pan od wodorostów sam do nic należy, róbcie swoje i nie dajcie się zastraszyć nagonce.
@ Tommy ...
Jesteś żenujący z tymi samymi wpisami pod każdym artykułem ; kto jak nie Radio Szczecin -lokalna rozgłośnia radiowa ma publikować taśmy !? Znasz jakieś lokalne radio nie będące filią ogólnopolską w Szczecinie ?? No, wstrzymaj się ...
Jasne. Bo brak publikacji taśm Morawieckiego czy też wyjaśnienia udziału Pis w dzikiej reprywatyzacji i grillowanie tylko polityków PO taśmami przed samymi wyborami przez PUBLICZNE i w teorii apolityczne radio to czysty przypadek. Oczywiście.

Jak ktoś widzi tą propagandę i manipulację to jest lemingiem tak?
Za kogo wy macie ludzi?
Jeżeli ktoś wspomina o taśmach Morawieckiego, no to trzeba dodać że chodzi o taśmy, doradcy Premiera Donalda Tuska, Pana Morawieckiego, który wtedy z chamami rozmawiał, więc język musiał dostosować, ale jakże w minimalnym stopniu. Zresztą nawet gdyby taki był faktycznie, no to chwała mu że tak się nawrócił, świat zna wielkie nieudawane nawrócenia, np. Szaweł, poszukajcie sobie w wyszukiwarce.
I jeszcze jedno, jeżeli lekarze to ZACHŁANNE RYJE, i to zostało wyrwane z kontekstu, to chciałem zapytać pana Geblewicza, jaki był kontekst ?
@Maxymus

Ale tu nie chodzi o taśmy byłego doradcy Pana Premiera Tuska a aktualnie Premiera polskiego rządu wybranego przez Pana Kaczyńskiego. Tu chodzi o ordynarną propagandę w publicznym radiu. Czemu ich nie słyszymy na antenie? A co do reszty. Serio jesteś tak naiwny? Nawrócony na socjalizm bo to wprowadza Pis bankier? To byłby chyba pierwszy historycznie przypadek :D Oczywiście gdyby to nie była poza... Osobiście myślę że tu tak samo jak w całym pis idzie o koryto, stąd rozdawnictwo za głosy, niby damy 500+ bo idioci wierzą, że państwo ma jakieś pieniądze i może dać. A państwo może tylko mniej zabierać...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty