Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Zejścia ze sceny politycznej posła Bartosza Arłukowicza i marszałka Olgierda Geblewicza oczekuje również Rafał Niburski z PiS. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zejścia ze sceny politycznej posła Bartosza Arłukowicza i marszałka Olgierda Geblewicza oczekuje również Rafał Niburski z PiS. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kompromitacja i hipokryzja Geblewicza i Arłukowicza - powinni podać się do dymisji - to pierwsze komentarze polityków po ujawnieniu przez TVP Szczecin kolejnych taśm z restauracji "Sowa & Przyjaciele". Usłyszeliśmy na nich, że minister finansów "niczego nie czai", a finanse państwa są w opłakanym stanie.
Oprócz zachodniopomorskich polityków Platformy Obywatelskiej w rozmowie uczestniczy ówczesna wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Nagrano także wypowiedź Stanisława Gawłowskiego, szefa zachodniopomorskiej PO.

Dariusz Wieczorek przewodniczący SLD w Szczecinie uważa, że taśmy pokazują obłudę i hipokryzję działaczy Platformy Obywatelskiej.

- Jestem w szoku, przyznam szczerze. Być członkiem partii i tak wypowiadać się o swoim rządzie; dla mnie jest to nie do pomyślenia! Wiem, że była to rozmowa prywatna, nagrana nielegalnie, ale to nie ma żadnego znaczenia. Oczekuję honorowego zachowania się ze strony tych panów, bo to ich absolutnie dyskwalifikuje - ocenił Dariusz Wieczorek.

Zejścia ze sceny politycznej posła Bartosza Arłukowicza i marszałka Olgierda Geblewicza oczekuje również Rafał Niburski z PiS.

- To tylko pokazuje jakie kadry miała Platforma Obywatelska skoro koledzy z własnego ugrupowania tak oceniają własnych ministrów. Konsekwencje powinien wyciągnąć zarząd Platformy wobec tych osób, które są bohaterami tych taśm, a co do samego marszałka Geblewicza to - moim zdaniem - honorowo powinien podać się do dymisji. Nawet jeżeli wyrok wyborców w niedzielę zapadłby taki, że Platforma mogłaby dalej rządzić w jakiejś konfiguracji koalicyjnej, to marszałek Geblewicz nie powinien być dalej marszałkiem - zaznaczył Rafał Niburski.

W piątek z taśm dowiedzieliśmy się, że marszałek Olgierd Geblewicz ustawiał z biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem jak mają głosować radni Platformy w sprawie CH Galaxy. W niedzielę opublikowano taśmy, gdzie Geblewicz mówił, że lekarze to „wyleniałe ryje".
- Jestem w szoku, przyznam szczerze. Być członkiem partii i tak wypowiadać się o swoim rządzie; dla mnie jest to nie do pomyślenia. Wiem, że była to rozmowa prywatna, nagrana nielegalnie, ale to nie ma żadnego znaczenia. Oczekuję honorowego zachowania się
- To tylko pokazuje jakie kadry miała Platforma Obywatelska skoro koledzy z własnego ugrupowania tak oceniają własnych ministrów. Konsekwencje powinien wyciągnąć zarząd Platformy wobec tych osób, które są bohaterami tych taśm, a co do samego marszałka Geb

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty