Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Marszałek Olgierd Geblewicz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Olgierd Geblewicz. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Nasza partia jest dla nikogo - powiedział w restauracji "Sowa & Przyjaciele" marszałek Olgierd Geblewicz, szef szczecińskiej Platformy Obywatelskiej. Dziennikarze TVP3 Szczecin i portalu TVP Info dotarli do kolejnych, kompromitujących zapisów rozmów nagranych przez kelnerów.
Olgierd Geblewicz rozmawiał z wicepremier Elżbietą Bieńkowską i Stanisławem Gawłowskim.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: (...) Ela, ty się jakoś tam odniosłaś do tego NIK-u, środki europejskie na sprzęt medyczny?

ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: Wiesz co, my mamy to wszystko, ponieważ kontrola NIK-u jest z 2011 roku. A nam komisja, bo ja już dzisiaj jak zobaczyłam, jak zobaczyłam na pasku to mówię: oho, czekajmy na pismo za tydzień. Natomiast, natomiast my mamy całą kontrolę zrobioną wszystkich tych projektów rok temu, bo Komisja tego zażądała.

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: I co ci wyszło?

ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: I wyszło dobrze, tak jak trzeba. To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda. Wiadomo, że to nie jest prawda.
(fragm. nierozpoznany)

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Ok, ja ci mówię jak jest.

ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: Ale ja wiem jak jest. To nie musiałam kontroli robić. Kontrolę robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze.

(fragm. nierozpoznany)
BARTOSZ ARŁUKOWICZ: Jest źle i to tak na poważnie. Setki milionów złotych.

(...)

OLGIERD GEBLEWICZ: (...) Ja zapytałem się mojego przewodniczącego w regionie (Stanisława Gawłowskiego – przyp. red.), dla kogo, jakiś miesiąc, dwa miesiące temu: dla kogo my ku**a jesteśmy partią? Bo ja nie wiem.

GŁOS NIEROZPOZNANY: Panie przewodniczący...

OLGIERD GEBLEWICZ: Dla rolników nie...

STANISŁAW GAWŁOWSKI: Bo nasz elektorat najbardziej chu**wo potraktowaliśmy trochę.

OLGIERD GEBLEWICZ: Przypier******śmy...

TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: To ja ci odpowiem. Nasz, i to jest problem, że tak powiem, przyzwoitej partii, że on nie jest skierowany do nikogo. Bo on jest skierowany...

OLGIERD GEBLEWICZ: To nie jest problem przyzwoitej partii. To jest problem nieprzyzwoitej partii.

TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: Nie... Przyzwoita... To jest, to jest to co Unia zawsze robiła, że po prostu interes ogółu. Ale ogół to jest nikt.

OLGIERD GEBLEWICZ: Nie, nie, nie. To nie jest interes ogółu. I ja...

TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: Jak nie jest interes...

OLGIERD GEBLEWICZ: To nie jest interes ogółu. To jest interes ciemnych mas finansowych. Jeszcze raz to podkreślam. (...)

(...)

TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: (...) Myśmy przedtem mieli 6 razy wybory uzupełniające do Senatu. Przegrywaliśmy zawsze prawie, tak? Pies z kulawą nogą się nie interesował.

OLGIERD GEBLEWICZ: Ale dzisiaj jest zapotrzebowanie na przegraną Platformy?

TOMASZ TOMCZYKIEWICZ: No tak, no. To jest zapotrzebowanie na przegraną.

OLGIERD GEBLEWICZ: Ale też prawdą jest to, że my możemy sobie wiele gadać na ten temat, że życie się na nas uparło, że to się nie wzięło z próżni, tylko z tego, że sami to czujemy, że ku**a nie ma tego jak bronić. (...)


W piątek dziennikarze TVP ujawnili taśmy, na których słychać jak biznesmen Krzysztof Kwapisz ustalił z Olgierdem Geblewiczem sposób głosowania radnych PO w sprawie rozbudowy Galaxy.
Zapis rozmów nagranych w restauracji "Sowa & Przyjaciele"

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Lol, Radio PISzczecin idealnie rozpisało sobie harmonogram ujawniania taśm. Jutro ostatnia porcja, co nie? Szkoda, że nadal nie zauważyliście taśm Morawieckiego. Propaganda jak za PZPR.
A więc taśma dojechała na czas czyli wrzucamy kolejny granat do szamba. Brawo ! Siła rażenia okrutna , wszystko upaprane i śmierdzi na kilometr. Marszałek Geblewicz niewątpliwie zyskuje w oczach niektórych wyborców bo pokazuje męskość , zdecydowanie a nie że jest lalusiem i chłopcem z plakatu, który nie zna dosadnej polszczyzny. Może paradoksalnie wyjdzie mu to na dobre. Nikt nie musi podawać się dymisji nawet za takie wypowiedzi bo to wyborcy zdecydują czy chcą czy nie chcą mieć takich czy innych polityków.
Państwo teoretyczne i kamieni kupa.
A co tak Was dzisiaj natchnęło żeby usuwać moje komentarze? Poczucie wstydu za to, co musicie robić na partyjne zlecenie?
Od 1945 roku banda zlodzieji rzadzi a teraz dolaczl izrael. Luzie boja sie obalic system bo maja duzo do stracenua,nue wiedzac ze juz sa niewolnikami i krolikami doswiadczalnymi. Polacy sami siebie sprzedali i swoj kraj.
I bardzo dobrze! Ujawnić wszystkie taśmy! Czy to Morawiecki, Pawlakiem, Geblewiczem czy innym Tuskiem! Niech ludzie zobaczą polityków bez masek! Niech zrozumieją że ci którzy tak pięknie uśiechają sie w telewizji i na bilbordach wyborczych to tak naprawdę cyniczni cwaniacy, którzy z polityki zrobili sobie sposób na życie a nie żadną służbę społeczeństwu.
Powtarzam: ujawnić wszystko! Ludzie muszą wiedzieć kto ich okradał i jakie zdanie ma naprawdę o społeczeństwie!
Marszałek Geblewicz wirtuoz ... friendly fire.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty