Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Restauracja Sowa & Przyjaciele. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Sowa#/media/File:Restauracja_Sowa_i_Przyjaciele_w_Warszawie.JPG
Restauracja Sowa & Przyjaciele. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Sowa#/media/File:Restauracja_Sowa_i_Przyjaciele_w_Warszawie.JPG
Telewizja Polska opublikowała kolejne fragmenty rozmowy zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza z biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem. Chodzi o nagrania z restauracji Sowa & Przyjaciele.
Stenogramy można znaleźć na portalu TVP Info. Nie zabrakło cierpkich słów pod adresem partyjnych kolegów.

KRZYSZTOF KWAPISZ: Nie pier***my tutaj o meritum, bo goście chcą, ku**a mówię, na nośnym wehikule, jakim jest inwestycja głośna – pod tytułem rozbudowa Galaxy, zrobić sobie ku**wa, troszeczkę pokazać swoje ryje wyleniałe przed kampanią wyborczą. I to jest mówię główny cel, a nie mówię merytoryczna strona. Koncesja...

OLGIERD GEBLEWICZ: No dobra, ale nie możesz tak mówić, bo mówisz o członkach Platformy. To nie jest jednak język miłości. Nasz premier jednak preferuje język miłości.

KRZYSZTOF KWAPISZ: Nie pamiętam jak on się nazywał. Łukasz.....

OLGIERD GEBLEWICZ: Tyszler. Lekarz. No wiesz, to wszystko zgniłe. Jak to ci lekarze, wyleniałe ryje.


******

KRZYSZTOF KWAPISZ: Ruchy polityczne z waszej strony są właściwe. Tylko nie można po prostu takim Tyszlerom czy innym pozwolić na ku**a cokolwiek w tej chwili kombinowania i godzenia się, przez ch*i z PiS-u ku**a...

OLGIERD GEBLEWICZ: Jeżeli chodzi o Łukasza to jest gość, który stara się niby trochę grać środkowo, ale to jest ostatni, znaczy ostatni. Ma tam, kilku takich, poza samymi takimi pretorianami, czyli taka młodzieżówka, czyli Paluch i inni, którzy są takimi jego pretorianami, oni i tak zrobią to co chcą.

KRZYSZTOF KWAPISZ: To ch*j. To ch*j im w dupę. Trzech, czterech odpuść.

OLGIERD GEBLEWICZ: Natomiast Łukasz to jest taki...

KRZYSZTOF KWAPISZ: Mamy 11 pewnych głosów już.

OLGIERD GEBLEWICZ: Który chce budować jakieś relacje ze mną, aczkolwiek za każdym razem robi jeszcze niedobre rzeczy.


Biznesmen instruował marszałka jak ten ma prowadzić politykę partyjną w regionie. Sugerował zamianę członków klubu na roboty.

OLGIERD GEBLEWICZ: Problem polega na tym, że tam... Widzisz, to nie jest klub, który złożony jest w taki sposób...

KRZYSZTOF KWAPISZ: Wszystkie kluby są chu**we, to wiem, bo ku**a mam z tym do czynienia. Wszystkich bym na roboty zamienił, ku**a. By były bardziej kumate.


Od Kwapisza oberwało się również bezrobotnym.

KRZYSZTOF KWAPISZ: Olgierd, sam mi coś powiedziałeś. Bardzo ważne i ja to wszystkim powtarzam teraz. Powiedziałeś bardzo ważną rzecz kiedyś, że bezrobotny nie pójdzie ku**a nigdy, tym który będzie głosował ku**a na tą czy inną stronę. Bezrobotny jest ku**a nikim, to jest głos zero.

OLGIERD GEBLEWICZ: Znaczy nie. On może głosować...

KRZYSZTOF KWAPISZ: Ale statystycznie nie będzie głosował na Platformę. To jest głos, który się dla nas nie liczy.

W sobotę wieczorem zwróciliśmy się do marszałka Geblewicza z prośbą o komentarz na temat nowych taśm. Odpisał nam: "Nie komentuję i nie słucham TVPis, pozdrawiam."

Taśmy pochodzące z restauracji Sowa & Przyjaciele publikuje na podstawie śledztwa dziennikarskiego oprócz portalu TVP Info TVP3 Szczecin. W piątek została ujawniona ich pierwsza część z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Bartosza Arłukowicza. Ze strony polityków opozycji wylała się fala krytyki. Marszałek Geblewicz zamieścił oświadczenie na swoim facebookowym profilu. Napisał w nim: "TVPiS i RadioPiS wkroczyły w pełnię brudnej kampanii na ostatnim odcinku wyborów samorządowych".

Uchwała o pozwoleniu na rozbudowę Centrum Handlowego Galaxy dwukrotnie spadała z porządku obrad sesji Rady Miasta, bo większość radnych, w tym przedstawiciele PO, byli przeciwni. Gdy ponownie projekt trafił na sesję - już po rozmowach z udziałem Kwapisza w restauracji - większość klubu Platformy Obywatelskiej zmieniła zdanie. Tym razem radni PO podnieśli ręce "za" i korzystną dla Echo Investment uchwałę przyjęto.
Relacja Bartłomieja Czetowicza.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty