Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Niesistniejąca już restauracja "Sowa & Przyjaciele" w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Niesistniejąca już restauracja "Sowa & Przyjaciele" w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adrian Grycuk
Marszałek województwa Olgierd Geblewicz potwierdza, że był w restauracji "Sowa & Przyjaciele".
Informacje o tym, że został nagrany przez kelnerów w obecności skorumpowanego biznesmena Krzysztofa K. i polityków Platformy, podał we wtorek portal Onet.pl. Reporter Radia Szczecin wielokrotnie prosił Olgierda Geblewicza o komentarz w tej sprawie. Zamiast niego otrzymaliśmy oświadczenie polityka.

Szef struktur miejskich Platformy Obywatelskiej przyznaje w nim, że był w restauracji "Sowa & Przyjaciele". Dodaje, że nie pamięta o czym rozmawiał, bo było to pięć lat temu.

Z informacji Onetu wynika, że spotkał się tam z biznesmenem Krzysztofem K. To on był prokurentem w spółce Echo Investment, która w Szczecinie prowadziła rozliczne interesy. Między innymi wybudowała centrum handlowe Galaxy. Krzysztof K. to najbliższy współpracownik miliardera Michała Sołowowa, byłego właściciela Echo Investment. W 2016 roku został zatrzymany przez CBA, a prokuratura przedstawiła mu zarzuty wręczenia korzyści majątkowych znacznych wartości. Następnie trafił do aresztu.

Jak informuje Onet.pl, w spotkaniu w restauracji "Sowa & Przyjaciele" poza Geblewiczem wziął udział poseł Bartosz Arłukowicz, była wicepremier Elżbieta Bieńkowska i były wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Oświadczenie marszałka Olgierda Geblewicza:

1) Nie dostałem zapytania w tej sprawie od Radia Szczecin, choć w serwisach słuchacze są informowani, że redakcja oczekuje na mój komentarz od wtorku. Oczekuję zatem, że redakcja wyjaśni gdzie i kiedy zadano mi pytania w tym temacie. Jeśli dziennikarz nie podjął próby kontaktu ze mną, to proszę o sprostowanie informacji.

2) Kolacja miała charakter prywatny, po upływie 5 lat trudno pamiętać, czego dotyczyła rozmowa.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty