Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: www.youtube.com/KorneliaKwapisz
Źródło: www.youtube.com/KorneliaKwapisz
Bartosz Arłukowicz wspierał sejmowe starania Kornelii Kwapisz, córki biznesmena nagranego w restauracji "Sowa & Przyjaciele". Przypomina na swoim Twitterze szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt i umieszcza fragment spotu sprzed siedmiu lat.
Taśmy pochodzące z warszawskiej restauracji publikuje TVP3 Szczecin i portal TVP Info. W piątek została ujawniona ich pierwsza część z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Bartosza Arłukowicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i biznesmena Krzysztofa Kwapisza. Z udostępnionych nagrań wynika, że politycy i biznesmen w 2013 roku otwarcie rozmawiali o głosowaniu w szczecińskiej radzie miasta związanym z rozbudową centrum handlowego Galaxy.

Jak napisała na swoim Twitterze Małgorzata Jacyna-Witt, w 2011 roku Bartosz Arłukowicz wspierał w wyborach do Sejmu Kornelię Kwapisz, córkę biznesmena Krzysztofa Kwapisza. Zamieściła też spot wyborczy ówczesnej kandydatki z listy PO.

W wyborach siedem lat temu Kornelia Kwapisz nie uzyskała sejmowego mandatu.

Uchwała o pozwoleniu na rozbudowę Galaxy dwukrotnie spadała z porządku obrad sesji szczecińskiej rady miasta, bo większość radnych, w tym przedstawiciele PO, byli przeciwni. Gdy ponownie projekt trafił na sesję - już po rozmowach z udziałem Kwapisza w restauracji Sowa & Przyjaciele - większość klubu Platformy Obywatelskiej zmieniła zdanie. Tym razem radni PO podnieśli ręce "za" i korzystną dla Echo Investment uchwałę przyjęto.
Relacja Bartłomieja Czetowicza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty