Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Graf. Radio Szczecin
Graf. Radio Szczecin
O godz. 17 w Filharmonii Szczecińskiej - odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Grzegorza Świetlika, który fotografował Grzegorza Ciechowskiego i którego prace znają nie tylko fani Republiki i Obywatela GC. Fot. Andrzej Świetlik
O godz. 17 w Filharmonii Szczecińskiej - odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Grzegorza Świetlika, który fotografował Grzegorza Ciechowskiego i którego prace znają nie tylko fani Republiki i Obywatela GC. Fot. Andrzej Świetlik
...pod takim hasłem Radio Szczecin i Stowarzyszenie OFFicyna - z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - organizują w piątek występ zespołu Fonetyka. Koncert poświęcony będzie pamięci jednego z najważniejszych polskich artystów i ikony polskiej sceny muzycznej. Będą też rozmowy!
W 2018 roku mija dokładnie 35 lat od wydania debiutanckiej płyty zespołu Republika zatytułowanej „Nowe sytuacje". Krążek, który zawiera takie przeboje jak: „Śmierć w bikini", czy: „Halucynacje" wpisał się w historię polskiej muzyki.

Ciechowski skomponował wszystkie utwory, napisał do nich teksty i szybko stał się niekwestionowanym liderem zespołu. Pod koniec 1986 zadebiutował jako „Obywatel G.C." tworząc takie utwory, jak przebój „Nie pytaj o Polskę" i „Tak... tak... to ja".

W 1996 pod nazwą „Grzegorz z Ciechowa" wydał płytę "OjDADAna" z muzyką nawiązującą do polskiego folkloru, zawierającą m.in. utwór „Piejo kury, piejo".

Warszawska Fonetyka w 2016 roku wydała album zatytułowany „Ciechowski". Na krążku znalazło się osiem utworów napisanych do - nieznanych szerzej wcześniej i niewykorzystanych przez Grzegorza Ciechowskiego - tekstów.

Po koncercie w radiowym studio (biletów wstępu już niestety brak) fani i sympatycy twórczości Grzegorza Ciechowskiego wziąć będą mogli udział w panelu dyskusyjnym poświęconym roli, miejscu i znaczeniu artysty. Nie tylko na mapie muzycznej, ale - także literackiej.

W spotkaniu wezmą udział: Andrzej Świetlik (fotograf), Przemysław Wałczuk (lider Fonetyki i dysponent praw Ciechowskiego). Spotkanie poprowadzi Konrad Wojtyła.

A wcześniej - o godz. 17 w Filharmonii Szczecińskiej - odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Grzegorza Świetlika, który fotografował Grzegorza Ciechowskiego i którego prace znają nie tylko fani Republiki i Obywatela GC.

Koncert zespołu Fonetyka odbędzie się o godz. 19 w studiu S1 Radia Szczecin, al. Wojska Polskiego 73. Zapraszamy na internetową stronę Radia, gdzie będziemy transmitować to wydarzenie.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty