Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie wstydzi się historii i każe dziękować za to, że po 1945 roku, "rządzili ludzie, dzięki którym Szczecin jest Polski" - taką refleksją na 100-lecie odzyskania niepodległości podzielił się szef SLD Włodzimierz Czarzasty w "Rozmowach pod krawatem".
Gdy zwróciliśmy uwagę, że w 1945 roku rozpoczął się okres komunistycznej dyktatury w naszym kraju - Czarzasty życzył prowadzącemu "Rozmowy pod krawatem" - "więcej luzu".

- Ja żyłem w tym czasie, żyli moi rodzice i moi dziadkowie. To są pokolenia, które odbudowały Polskę, a Panu w Szczecinie dały to, że jest Pan w polskim mieście. Niech Pan o tym nie zapomina. W związku z tym niech Pan do PZPR-u nie wraca, tylko niech Pan podziękuje ludziom, którzy rządzili po II wojnie światowej, że mieszka Pan w polskim mieście - powiedział Czarzasty.

- Jeżeli to akurat mamy zawdzięczać PZPR-owi, jeżeli Pan widzi to tylko w takich barwach... - odpowiadał Piotr Cywiński, prowadzący audycję.

- Niech Pan ma jakąś refleksję. Jesteście na Ziemiach Odzyskanych. W mieście, w którym zburzono pomnik żołnierzy, którzy to miasto wyzwolili. To jest po prostu skandal - kontynuował Czarzasty.

Czarzastemu chodziło o Pomnik Wdzięczności na placu Żołnierza. Przed 1945 rokiem Szczecin był niemieckim miastem, Armia Czerwona nie "wyzwoliła" więc polskiego Szczecina - a zdobyła niemiecki Stettin.
Gdy zwróciliśmy uwagę, że w 1945 roku rozpoczął się okres komunistycznej dyktatury w naszym kraju - Czarzasty życzył prowadzącemu "Rozmowy pod krawatem" - "więcej luzu".

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Widać, że tłumienie haseł o sierpie i młocie, czy liściach na drzewach, dało efekt, skoro do radia zapraszani są tacy goście.
Obrazić, za jednym zamachem, mieszkańców Szczecina i wszystkich prawdziwych Polaków to sztuka.
Pan Czarzasty mógłby doszkolić się z historii, bo nadal myśli, że było tak jak propaganda PRLu go nauczyła :). Wyzwolili Szczecin? I dzięki PRLowi Szczecin jest polski? ...i marsjanie też wtedy wylądowali, tacy czerwoni marsjanie :)
powinniście zacząć cenzurować także brednie wypisywane w komentarzach
Szczecin został wyzwolony od niemieckiego faszyzmu, teraz pomału wraca w ręce polskiego faszyzmu. Historia lubi sie powtarzać? Może sie mylę? To przepraszam.
Polscy żołnierze walczyli w czasie drugiej wojny światowej na wszystkich frontach Europy razem z oddziałami angielskimi, Armią Czerwoną . W walkach o Berlin brało udział 170 tysięcy polskich żołnierzy, z tego 12 tysięcy w centrum miasta. Pokonali niemieckich faszystów. To żle? To niedobrze? Należy im się szacunek pamięć za oddane życie, również w polskim szczecińskim radio.
Akurat szef SLD ma rację. Młodzi ludzie (w tym zapewne i redaktor prowadzący) są permanentnie oszukiwani i bezrefleksyjnie powtarzają slogany czy hasła podawane im na talerzu przez propagandzistów z IPN czy Nowogrodzkiej. Pamiętajmy więc, że: 1. Szczecin dali nam Rosjanie - gdyby nie zmiana granic w Polsce 1/3 ludności (a na kresach większość) należałaby do mniejszości narodowych, które dążyłyby do własnej państwowości. 2. Przed 1939 także nie było w Polsce demokracji - rok 1945 nic tu więc nie zmieniał 3. w latach 1945-1989 mniej niż 10 lat może być utorzsamiana z totalitaryzmem - w pozostałym okresie Polska była państwem autorytarnym tak jak II RP, tyle że po wojnie nacisk położono na kwestie socjalne i wyciągnięto z biedy i analfabetyzmu miliony ludzi czego w II RP zrobić się nie udało

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty