Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Włodzimierz Czarzasty. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Włodzimierz Czarzasty. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ma w sobie "dystans i pokorę", gdy mowa o wynikach wyborów samorządowych ale cieszy się, że jeden sejmikowy radny w naszym regionie może decydować o przyszłej koalicji i wyborze marszałka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Włodzimierz Czarzasty.
Przewodniczący SLD stwierdził, że w sondażach "mieli stabilne wyniki między 6 a 9 procent poparcia i tylu głosów się spodziewali".

Czarzasty "uprzejmie prosił", żeby dostrzec, że SLD ma dziewięciu prezydentów miast i jest to drugi, po Platformie Obywatelskiej, wynik. W zachodniopomorskim sejmiku SLD ma jeden mandat. Czy to sukces?

- W tym sejmiku bez Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie da się stworzyć demokratycznej większości. Czy to jest sukces?! Wolałbym, żeby - oczywiście - było dwóch czy trzech radnych, bo mam w sobie dystans i pokorę w tej sprawie. Ale cieszę się, że w ośmiu sejmikach na terenie kraju nie ma możliwości powołania władz bez udziału PSL i SLD - ocenił Włodzimierz Czarzasty.

W tegorocznych wyborach samorządowych w skali kraju SLD zdobyło nieco ponad 6,5 proc. głosów - cztery lata temu było prawie 9 proc. Z kolei w zachodniopomorskim sejmiku w 2014 roku SLD miało 4 radnych, teraz - jednego.
- W tym sejmiku bez Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie da się stworzyć demokratycznej większości. Czy to jest sukces?! Wolałbym, żeby - oczywiście - było dwóch czy trzech radnych, bo mam w sobie dystans i pokorę w tej sprawie. Ale cieszę się, że w ośmiu se

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty