Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Poison_Ivy (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Poison_Ivy (CC0 domena publiczna)
Na opowiadaniu żartów udało się już zebrać 1,5 tysiąca złotych. Facebooka opanowała kolejna akcja na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.
"Suchar Challenge" - bo tak nazywa się zabawa, polega na opowiadaniu niekoniecznie śmiesznych dowcipów, nominowaniu kolejnych znajomych internautów i wpłacie darowizny na rzecz Hospicjum.

Akcje "Suchar Challenge" zainicjowali studenci Uniwersytetu Szczecińskiego z Koła Naukowego Biznes Innowacje Networking. Włączyli się w nią muzycy, sportowcy, a także politycy - w tym prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który opowiedział takiego "suchara".

- Robię to z bólem serca, ponieważ od lat największym problemem naszego miasta są inwestycje, idą za wolno. Suchar: brakuje betonu, nie ma go w pracy. A dlaczego? Bo go wylali - żartuje prezydent Szczecina.

Pieniądze zebrane dzięki internetowej zabawie przeznaczone będą na zakup ssaka akumulatorowego - mówi Kinga Krzywicka, prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

- To jest taki sprzęt, którzy wykorzystuje się do odsysania wydzieliny z górnych dróg oddechowych. Fakt tego, że jest akumulatorowy, to znaczy, że w sytuacji w której zabraknie prądu - co niestety dzieje się często w domach naszych podopiecznych, zwłaszcza na wisach - może mieć to bardzo duże znaczenie - mówi Krzywicka.

Dodajmy, że studenci wybiorą najlepszego mistrza "sucharów". Zabawa i zbiórka trwają do 12 grudnia.

A już w sobotę w "Aktywnej Sobocie" Radia Szczecin po godzinie 10 pojedynek na "suchary". Gośćmi audycji będą muzycy ze szczecińskiego zespołu Tragarze.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty