Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Klub Platformy Obywatelskiej przez aklamację przyjął nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Na Twitterze poseł PO Robert Tyszkiewicz poinformował także, że do klubu dołączyli posłowie z .Nowoczesnej.
Nowymi wiceprzewodniczącymi klubu zostali Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa. Szef zachodniopomorskich struktur .Nowoczesnej Radosław Lubczyk dowiedział się o sprawie od dziennikarza Radia Szczecin.

- Jak zweryfikuję tę informację, to będę mógł się wypowiadać. Ja słyszę o tym dopiero od pana - powiedział Lubczyk.

Dodajmy, że obecnie w Sejmie Nowoczesna nie ma swojego klubu parlamentarnego, bo ma tylko 14 posłów, a do utworzenia klubu potrzeba minimum 15.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział, że proces jednoczenia opozycji trwał przez miesiące kampanii przed wyborami samorządowymi.

- Ta oferta, to zaproszenie dla Katarzyny Lubnauer i pozostałych członków klubu parlamentarnego .Nowoczesnej jest aktualne, otwarte i liczymy na pozytywną odpowiedź - poinformował Schetyna.

Przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer precyzuje: do połączenia klubów nie doszło, przeszła tylko grupa posłów, którzy przestali być automatycznie członkami partii, a więc nowy klub nie jest klubem Koalicji Obywatelskiej.

- Ta współpraca i wspólne kluby koalicji obywatelskiej istnieją już na poziomie gminnym, powiatowym, sejmików wojewódzkich. Wiemy, że w Nowoczesnej są osoby, które chciałby iść bardziej samotną drogą w nadchodzących wyborach, wiemy, że są osoby, które widzą swoją przyszłość polityczną w projektach, które dopiero powstają i mówią o tym otwarcie, ale te drzwi do wzmacniania szyldu koalicji obywatelskiej są dla wszystkich szeroko otwarte - powiedziała Lubnauer.

Grzegorz Schetyna powiedział, że w najbliższym czasie spotka się z Katarzyną Lubnauer.
- Jak zweryfikuję tę informację, to będę mógł się wypowiadać. Ja słyszę o tym dopiero od pana - powiedział Lubczyk.
- Ta oferta, to zaproszenie dla Katarzyny Lubnauer i pozostałych członków klubu parlamentarnego Nowoczesnej jest aktualne, otwarte i liczymy na pozytywną odpowiedź - poinformował Schetyna.
- Ta współpraca i wspólne kluby koalicji obywatelskiej istnieją już na poziomie gminnym, powiatowym, sejmików wojewódzkich - powiedziała Lubnauer.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty