Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szczeciński aquapark. Mat. www.fabrykawody.eu
Szczeciński aquapark. Mat. www.fabrykawody.eu
"Nie wmawiajmy ludziom, że stać nas na aquapark" - mówił w kontekście kosztów budowy stadionu Pogoni Szczecin Piotr Czypicki. Lider Szczecińskiego Ruchu Miejskiego był gościem "Samorządowej Przeplatanki" Radia Szczecin.
Jego zdaniem "mleko się rozlało" i stadion trzeba wybudować. Czypicki uważa jednak, że 380 milionów na budowę stadionu to nie ostateczna kwota.

- To, że się nie skończy na tych prawie 400 milionach to jest niemalże pewne i możemy już z góry przyjąć, że te koszty jeszcze znacznie wzrosną - mówił przedstawiciel Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Czypicki niepokoi się również finansami miasta.

- Jeżeli zdecydowaliśmy się na stadion, który nie uważam, że nie jest potrzebny, to w tej chwili nie wmawiajmy tylko proszę mieszkańcom, że stać nas jeszcze na aquapark. Branie kredytów na tak konsumpcyjne inwestycje to jest daleko idąca nieodpowiedzialność - ocenia Czypicki.

Według obecnych planów szczecińskiego magistratu oba projekty - stadion Pogoni Szczecin oraz Fabryka Wody - mogą pochłonąć z budżetu miasta ponad pół miliarda złotych. Wykonawcę obiektu, na którym zagrają piłkarze Dumy Pomorza już poznaliśmy. To konsorcjum firm Doraco-PBG. Przetarg na wybudowanie szczecińskiego aquaparku potrwa do 14 marca.
Jego zdaniem "mleko się rozlało" i stadion trzeba wybudować. Czypicki uważa jednak, że 380 milionów na budowę stadionu to nie ostateczna kwota.
Czypicki niepokoi się również finansami miasta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty