Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wojna na stanowiska i kłótnia o strajk nauczycieli na sesji szczecińskiej rady miasta. Rządząca większość Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych odrzuciła stanowisko zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość i przyjęła... dwa własne, przedstawione już w trakcie sesji.
Ostra, polityczna debata trwała ponad dwie godziny.

W stanowiskach radni wyrażają swoje zdanie na różne tematy. Tu chodziło o zabranie głosu w sprawie sytuacji w oświacie.

Pierwsi taki dokument zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Zwracali w nim uwagę, że także prezydent miasta ma wpływ na to, ile zarabiają nauczyciele i rada miasta powinna podjąć działania, aby samorząd włączył się w negocjacje płacowe. Stanowisko PiS przepadło, bo ten klub jest w mniejszości w radzie.

Z kolei PO zaproponowała własne stanowisko w którym radni "z całą mocą" popierają postulaty nauczycieli. I wyrażają "dezaprobatę" dla sposobu prowadzenia negocjacji z protestującymi przez rząd. Ten dokument poparła większość radnych z PO i Bezpartyjnych, przeciw był PiS.

Przyjęto też drugie stanowisko, aby prezydent miasta zapewnił "pomoc prawną i ekonomiczną" dla dyrektorów strajkujących szkół "w celu znalezienia możliwości rekompensat utraconych dochodów przez pracowników szkół". PiS podkreślał, że to niezgodne z przepisami i był "przeciw".
Relacja Andrzeja Kutysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty