Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Jedna osoba przyszła na pierwsze konsultacje w sprawie koncepcji rewitalizacji wnętrz kwartałów przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie.
Według planu, w podwórkach powstaną huśtawki, piaskownice, a nawet ścianka wspinaczkowa. Będzie więcej zieleni i ławek. Jednak na przykład kosztem komórek. Jedyny uczestnik spotkania mówi, że to dobry plan, ale...

- Projekt jest dosyć ciekawy, fajny. Tylko wydaje mi się, że jest robiony poza mieszkańcami. Pewne rzeczy są z góry narzucane, bo miasto by chciało żeby było pięknie. Akurat interesuje mnie otoczenie wokół, a pozostałe osoby, jest to pewnie trochę lenistwo ludzi. Może też nie wiedzą, że można coś zmienić - mówił jedyny mieszkaniec, który pojawił się na spotkaniu.

Ostatecznie, jak będą wyglądały podwórka, zależy od mieszkańców - mówi Olga Wasieńko-Stafanowska z Biura Architekta Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

- Przed nami jeszcze pięć spotkań. Żeby mieszkańcy mogli się wypowiedzieć, czy akceptują nasze pomysły. Myślę, że do etapu realizacyjnego przejdziemy w przyszłym roku. Zapraszamy mieszkańców do tego, żeby próbowali jednak wziąć sprawy w swoje ręce - mówi Wasieńko-Stafanowska.

Kolejne spotkanie w czwartek. Odbędzie się w "Środku Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim" przy ul. Królowej Jadwigi 44B o godzinie 16:30 i 18. W najbliższą sobotę odbędzie się też spacer po kwartale i prezentacja koncepcji remontu. Zbiórka o godzinie 11 przy placu Zgody 1.

Sugestie na temat rewitalizacji podwórek można zgłaszać do 10 maja w Biurze Obsługi Interesanta lub wysyłać na adres rewitalizacja@um.szczecin.pl.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty