Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Facebook
Fot. Facebook
Rozkochiwał w sobie kobiety, wykorzystywał finansowo a następnie mordował. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła dziś zarzut zabójstwa z motywów zasługujących na szczególne potępienie Mariuszowi G. z Kołobrzegu.
Śledztwo prowadzą prokuratorzy ze szczecińskiego „Archiwum X” - zajmujący się niewykrytymi sprawami sprzed lat. Wszystko wskazuje na to, że Mariusz G. odpowiada za serie zabójstw kobiet z Kołobrzegu.

Od kilku lat w Kołobrzegu ginęły kobiety bez śladu. W czerwcu tego roku zniknęła kolejna. Po wnikliwym śledztwie specjalistów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie udało się z tą sprawa połączyć Mariusza G. przedsiębiorcę z Kołobrzegu i... zapalonego morsa.

Policjanci odnaleźli ciało zaginionej kobiety zakopane koło rzeki Parsęta. Miała zmasakrowaną głowę - prawdopodobnie siekierą. Z naszych ustaleń wynika, że zabójstwa dokonał dokonał 43-latek z Kołobrzegu - Mariusz G.

Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie - mówi Joanna Biranowska - Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- To śledztwo jest prowadzone przez prokuratora z "Archiwum X". Prokurator w dniu dzisiejszym przedstawił podejrzanemu mężczyźnie zarzut zabójstwa pokrzywdzonej z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Mariusz G. był w zarządzie Stowarzyszenia Kołobrzeskiego Klubu Morsów. Pytałem o niego obecnego prezesa Klubu - Łukasza Ziębę.

- Był, ale już nie jest. Z tego co wiem przebywa w areszcie. Był bardzo ciepłym, normalnym, życzliwym i pomocnym człowiekiem - podkreślał Zięba.

Śledczy wiążą zaginięcie kilku innych kobiet z Mariuszem G.
Relacja Tomasza Duklanowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty