Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Facebook
Fot. Facebook
Motywem zabójcy kobiet z Kołobrzegu było wzbogacenie się kosztem swoich ofiar.
W środę Mariusz G. usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Od kobiety, której zmasakrowane ciało policjanci odnaleźli niedaleko rzeki Parsęta, Mariusz G. podstępem przejął mieszkanie.

Śledztwo w sprawie zaginięcia kilku kobiet z Kołobrzegu początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Kilka miesięcy temu przejęło ją tzw. „Archiwum X”- wydział w szczecińskiej prokuraturze zajmujący się niewykrytymi sprawami sprzed lat. Współpracowali z nimi najlepsi specjaliści komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Efekt? W środę prokuratura Mariuszowi G. z Kołobrzegu postawiła zarzut zabójstwa jednej z zaginionych kobiet.

Nieoficjalnie wiemy, że Mariusz G. uwodził kobiety, które traciły dla niego głowę. Następnie wykorzystywał je finansowo. Po co najmniej jednej ze swoich ofiar przejął notarialnie mieszkanie.

Pierwszy zarzut, jaki jaki usłyszał Mariusz G. kilka miesięcy temu, dotyczył właśnie przywłaszczenia mienia - mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Wykonane dotychczas czynności wykazały, że zaginięcie pokrzywdzonej miało związek z przywłaszczeniem majątku przez podejrzanego mężczyznę - mówi Biranowska-Sochalska.

W śledztwie pomagają także naukowcy ze Szczecińskiej Bazy Genetycznej, przy identyfikacji odnalezionych przez policję ofiar. Niewykluczone, że gromadzone dowody pozwolą na przedstawienie kolejnych zarzutów Mariuszowi G.
Relacja Tomasza Duklanowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty