Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwie kolejne osoby z zarzutami w głośnej sprawie seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Poza Mariuszem G., oskarżonym o zabójstwo trzech kobiet, zatrzymano jego narzeczoną i przyjaciela.
O zarzutach dla Doroty Ł. i Sebastiana T. mówi Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Status podejrzanego mają w tym śledztwie trzy osoby. Dodatkowo jest to kobieta i mężczyzna. Ci podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia, mężczyzna zaś zarzut związany z paserstwem, a także z niszczeniem dokumentów - informuje Biranowska-Sochalska.

Wszyscy troje przebywają nadal w areszcie. Do ich zatrzymania doszło w lipcu na trzy dni przed planowanym przez Mariusza G. i Dorotę Ł. ślubem.

Jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, pochodząca z Koszalina kobieta wpadła w ręce policji po tym, jak jechała samochodem należącym do jednej z ofiar. Z kolei Sebastian T. to mieszkaniec wsi Obroty pod Kołobrzegiem. W jego oborze znaleziono pojazd ofiary.

Mariusz G. usłyszał zarzut zabójstwa łącznie trzech kobiet. To Iwona K., Aneta D. i Bogusława R., które w niewyjaśnionych okolicznościach znikały od 2016 do 2019 roku. Ich ciała odnaleziono w ostatnich dniach zakopane w lesie pod Kołobrzegiem.
O zarzutach dla Doroty Ł. i Sebastiana T. mówi Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty