Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Antoni Macierewicz. Fot. www.facebook.com/macierewiczantoni/
Antoni Macierewicz. Fot. www.facebook.com/macierewiczantoni/
Wypełniają wytyczne Putina "rzucają rękawicę w twarz polskiemu narodowi" - tak o postawie szefa SLD Włodzimierza Czarzastego mówił w "Rozmowie pod krawatem" marszałek senior Antoni Macierewicz.
To komentarz do słów Czarzastego o "Armii Czerwonej, która wyzwoliła Polskę". Macierewicz oceniał, że to nie jest tylko element strategii politycznej "inteligentnego" szefa SLD. Przypominał, że wywodzi się on, jak i SLD, z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, przywiezionej tu na radzieckich czołgach.

- Na pewno była to formacja prosowiecka. Dzisiaj, jak rozumiem, prorosyjska, bo kontynuuje wytyczne pana Putina. Bo to on domaga się tego, żeby traktować armię okupacyjną sowiecką, jak armię wyzwolicielską. Ciekawe co powiedzą te miliony ludzi, którzy stracili rodziny na Syberii, swoich najbliższych, rozstrzeliwanych przez okupacyjną armię. To po prostu jest rzucana taka rękawica w twarz polskiemu narodowi - mówi marszałek senior.

Macierewicz komentował także atak europosłów opozycji na forum Parlamentu Europejskiego. Robert Biedroń ostatnio stwierdził, że "są w Polsce miejsca, do których geje nie mogą wejść". Według polityka PiS, to część strategii "dostosowywania się do antypolskiego trendu", który jest popularny w lewicowych kręgach na Zachodzie.
Wypełniają wytyczne Putina "rzucają rękawicę w twarz polskiemu narodowi" - tak o postawie szefa SLD Włodzimierza Czarzastego mówił w "Rozmowie pod krawatem" marszałek senior Antoni Macierewicz.

7 komentarzy

Genealogia jest SLD nie jest wcale ukrywana, a encyklopedyczna chronologia jest następująca: PZPR-SdRP-SLD.
Te miliony osób, które straciły najbliższych powiedzą dokładnie to samo, co osoby, których bliscy byli represjonowani za czasów komuny, gdy wyrywano paznokcie, internowano, brutalnie bito, porywano, internowano, zabijano w bramach, czy zmuszano do wyjazdu z kraju i pozbawiano pracy. A działo się to jeszcze tak niedawno...
Na "agenturalności" i "sowieckości" faktycznie on się zna, jak mało kto.
Do oceny słów tego człowieka niech zainteresowanym posłużą dwie książki autorstwa Tomasza Piątka: "Macierewicz i jego tajemnice" oraz "Macierewicz. Jak to się stało".
Wtedy wszelkie wypowiadane przez niego słowa o "rosyjskości" i "komunistyczności" staną się bardziej zrozumiałe i zyskają dużo ciekawsze tło...
Nie ma bardziej prorosyjskiego polityka w Polsce jak Pan Macierewicz. Niedawny rozkład polskiej armii w postaci wywalenia połowy generałów i uwaleniu przetargu na smiglowce tylko to potwierdza.
Oceniajac pana Maciarewicza dobrze byłoby przypomnieć jego wypowiedzi, a szczególnie obietnice z czasów, gdy był ministrem obrony.
Powoływanie się na kłamcę Piątka jest wysoce nietrafione. Co do samego "wyzwalania". Niektórzy twierdzą, że armia czerwona wyzwoliła też Szczecin.
To sygnał, że PiS już zauważyło kto im ma szanse odebrać władzę. Co do prorosyjskości i wykonywania wytycznych Putina to jest dokładnie na odwrót d tego co mówi pan Antoni M.
Przyganiał kocioł garnkowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty