Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Polska w Konstytucji, a także w traktatach akcesyjnych ma zapisany prymat prawa krajowego nad wspólnotowym. źródło: https://pixabay.com/CC0 - domena publiczna
Polska w Konstytucji, a także w traktatach akcesyjnych ma zapisany prymat prawa krajowego nad wspólnotowym. źródło: https://pixabay.com/CC0 - domena publiczna
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że reforma wymiaru sprawiedliwości trwa i będzie kontynuowana. - Albo to zrobimy albo bezprawie będzie ogarniało coraz większe obszary naszego życia - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Antoni Macierewicz.
Polityk oceniał, że to przekonanie wynika z obserwacji codziennego życia Polaków w dotychczas istniejącym systemie wymiaru sprawiedliwości.

- Radzę politykom, którzy koncentrują uwagę na tym, co dzieje się w Warszawie, by pojechali do miast prowincjonalnych i zobaczyli ile zła jest skutkiem mafijnych i pseudomafijnych układów, także w wymiarze sprawiedliwości. Demoralizacja wymiaru sprawiedliwości sprawiła, że Polska naprawdę tonie w bezradności i bezsilności wobec bezprawia i klik, które się utworzyły w strukturach prowincjonalnych. Z tym trzeba skończyć - podkreślił Macierewicz.

Macierewicz zwracał uwagę, że niezależnie od orzeczeń organów unijnych Polska w Konstytucji, a także w traktatach akcesyjnych ma zapisany prymat prawa krajowego nad wspólnotowym więc nasze prawodawstwo jest niezależne od Brukseli.
Demoralizacja wymiaru sprawiedliwości sprawiła, że Polska naprawdę tonie w bezradności i bezsilności wobec bezprawia i klik, które się utworzyły w strukturach prowincjonalnych. Z tym trzeba skończyć - podkreślił Macierewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty