Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Protesty przed siecią 5G wynikają ze strachu przed nieznanym - mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" Marcin Skonieczny, prezes zarządu Klastra IT.
- Podobnie było, kiedy wprowadzana była technologia GSM - tłumaczył Skonieczny. - Ludzie mówili, że nie przykładają telefonu do ucha, tylko z daleka. Teraz jest niewątpliwie powszechny w użyciu. Trudno dostrzec związek między używaniem telefonów komórkowych, a problemami zdrowotnymi.

5G to najnowsza technologia sieci komórkowej. W założeniach ma być bardziej wydajna i ma mieć więcej zastosowań. Prezes zarządu Klastra IT Marcin Skonieczny dodał jednak, że technologia jest skomplikowana i trudno o jednoznaczne gwarancje.

- Ta technologia jest dużo bardziej skomplikowana niż to, co jest dotychczas używane, ale mimo wszystko według mnie, nic nie wskazuje na to, żeby to było groźne dla naszego życia i zdrowia. Szczególnie, że fale radiowe i tego typu promieniowanie jest w bardzo powszechnym użyciu, przez nasze Wi-Fi domowe. Mamy tego mnóstwo.

Dodajmy, że sieć 5G funkcjonuje m.in. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce trwa jej testowanie w kilkunastu miejscach. W Kołobrzegu przeciwko sieci 5G protestowało kilkadziesiąt osób twierdząc, że technologia będzie groźna dla naszego życia i środowiska.
- Podobnie było, kiedy wprowadzana była technologia GSM - tłumaczył Marcin Skonieczny.
Prezes zarządu Klastra IT Marcin Skonieczny dodał jednak, że technologia jest skomplikowana i trudno o jednoznaczne gwarancje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty