Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. 14. Zachodniopomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.
Fot. 14. Zachodniopomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.
Jesienią koronawirus może powrócić, a my chcemy być gotowi do pomocy. O przyłączenie się do Wojsk Obrony Terytorialnej apeluje dowódca zachodniopomorskiej jednostki - pułkownik Grzegorz Kaliciak.
Zdaniem uczestnika wojen w Iraku i Afganistanie, WOT będzie potrzebował większej liczby żołnierzy, żeby pomagać w walce z koronawirusem.

- Cały czas szkolimy w koszarach - podkreśla pułkownik Kaliciak. - Tak naprawdę ten koronawirus dzisiaj się może trochę wypłaszczy, ale wszyscy specjaliści mówią nam o tym, że może nastąpić powrót. Ja bym chciał mieć więcej żołnierzy, to jest mój apel do wszystkich, którzy by chcieli służyć pomocą i być żołnierzami. Od samego początku jesteśmy i pomagamy. Pomagamy weteranom, kombatantom, szpitalom i DPS-om - przekonuje Kaliciak.

W 14. Zachodniopomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej służy prawie 200 żołnierzy. Żeby zgłosić swoją gotowość i chęć do odbycia służby trzeba najpierw skontaktować się telefonicznie z Wojskową Komendą Uzupełnień.
- Pomagamy weteranom, kombatantom, szpitalom i DPS-om - przekonuje Kaliciak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty