Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tramwaje Szczecińskie
Fot. Tramwaje Szczecińskie
Od sobotniego poranka tramwajowa szóstka jeździ zmienioną trasą. Od Kolumba, przez Nową, plac Hołdu Pruskiego i Matejki do Gocławia. Od Dworca PKP do Stoczni Szczecińskiej pasażerów będzie woziła linia autobusowa 806.
Kłopoty związane są z kolejnym, po placu Szarych Szeregów, zadaniem realizowanym w ramach projektu przebudowy szczecińskich torowisk tramwajowych.

- Prace rozpoczynają się na dole ulicy Wyszyńskiego - informuje rzecznik Spółki Tramwaje Szczecińskie Hanna Pieczyńska. - Planowana jest przebudowa infrastruktury tramwajowej, drogowej, oświetlenie, nowe chodniki, ścieżki rowerowe. Będą również nowe relacje skrętne na kierunku Wyszyńskiego - Stocznia Szczecińska.

Prace mają na celu dostosowanie istniejącego układu komunikacyjnego do aktualnie obowiązujących standardów i przyszłych inwestycji miejskich. - Roboty powinny zakończyć się jesienią tego roku - dodaje Pieczyńska.

Całe zadanie, czyli łącznie z przebudową układu torowego na placu Szarych Szeregów, będzie kosztowało niemal 45 milionów złotych.
Relacja Marka Borowca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty