Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Zdjęli togi sędziowskie, weszli w rolę polityków i zaprzeczają rzeczywistości - tak o próbie podważania wyboru I Prezesa Sądu Najwyższego mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł PiS Tomasz Rzymkowski.
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek Małgorzatę Manowską do kierowania Sądem Najwyższym. Jej konkurent, profesor Włodzimierz Wróbel - który uzyskał dwa razy większe poparcie zgromadzenia sędziów - oraz część środowiska prawniczego i politycy opozycji, kontestują tę decyzję. Zdaniem posła Rzymkowskiego, to zaprzeczanie rzeczywistości.

- Ta wypowiedź, jest po części mocno kompromitująca dla pana profesora. Pokazuje, że również złapał bakcyla politycznego. Zdjął togę sędziowską i wszedł w rolę polityka. Część polityków Platformy Obywatelskiej czy Lewicy już go wprost nazywa posłem Wróblem. Prześledziłem niektóre wpisy w mediach społecznościowych niektórych zaangażowanych profesorów i mam wrażenie, że powinni zjeść swoje dyplomy - mówi Rzymkowski.

Jak stanowi artykuł 183, punkt 3 polskiej konstytucji, "Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego".
Zdaniem posła Rzymkowskiego, to zaprzeczanie rzeczywistości.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty