Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
4 miliardy złotych trafiło do firm z województwa zachodniopomorskiego w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.
Najwięcej na ochronę miejsc pracy - mówi Małgorzata Jacyna-Witt, radna sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości.

- To wsparcie, które poszło z rządu polskiego, dla przedsiębiorców, jest właśnie wsparciem dla pracowników. Są to pieniądze na utrzymanie miejsc pracy. Jest to bardzo istotne w tej sytuacji, aby firmy nie zwalniały. A jeżeli jest taka sytuacja, aby pracownik był zabezpieczony przez przynajmniej trzy miesiące i miał możliwość znalezienia dobrej pracy. Tym bardziej, że wiemy, że bezrobocie w Polsce aż tak mocno nie wzrosło - mówi Jacyna-Witt.

Tylko w Szczecinie na wsparcie dla przedsiębiorców rząd przeznaczył ponad 600 milionów złotych - mówi Jan Stasiak z jednej z firm logistycznych działających w porcie w Szczecinie.

- Z pomocy rządowej w ramach Tarczy skorzystało ponad trzy tysiące przedsiębiorców. Ochroniło to miejsca pracy dla ponad 27 tys. pracowników w samym Szczecinie. Zadałem sobie trochę trudu i prześledziłem listę tych beneficjentów, którzy korzystali. Pewno nie zdziwi to państwa, ale ci co najwięcej krytykują i plują, są na pierwszych miejscach, którzy wzięli po 3-4 miliony tej pomocy rządowej. Nie przeszkadza im to oczywiście krytykować - mówi Stasiak.

W skład pomocy liczą się także zwolnienia na ZUS i pakiet pomocowy Banku Gospodarstwa Krajowego.
Najwięcej na ochronę miejsc pracy - mówi Małgorzata Jacyna-Witt, radna sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości.
Tylko w Szczecinie na wsparcie dla przedsiębiorców rząd przeznaczył ponad 600 milionów złotych - mówi Jan Stasiak z jednej z firm logistycznych działających w porcie w Szczecinie.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Świat na głowie staje - poseł Platformy Obywatelskiej, trzech kadencji Sejmu (V, VI, VII), trzyma baner na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości...
Dostaną po wyborach ?
Pieniądze są z budżetu państwa a oglądając te zdjęcia mam wrażenie że to partia prawo i sprawiedliwość na czele z jacyna witt wypłacili te pieniądze. Swoją drogą, rząd pomagający firmom którym cztery miesiące temu kazał wszystko zamknąć to obowiązek państwa a nie przywilej. Jeszcze może tak by pomogli wszystkimi obywatelom i obniżyli VAT do czego się zobowiązali 5 lat temu.
z ciekawości....
fundatorem jest PAŃSTWO POLSKIE, czyli wszyscy podatnicy, czy też.... jedna Partia?
Oprawa artystyczna wskazuje, że jednak Partia.
To może z własnych funduszy by dawała?
za rządów partii słusznie minionej ( i nie mam tu na myśli PZPR ani jej następczyni czyli SLD) na budżet państwa też składali się wszyscy ludzie w tym także szczecinianie i mieszkańcy zachodniopomorskiego a mimo to pieniędzy jakoś specjalnie dla nas nie było- jedna wielka pustynia inwestycyjna a jeszcze zabierali pieniądze jak choćby w przypadku budowy tunelu pod Świną. I co gdzie był wtedy Jan Nowak ? może siedział chicho w ławach poselskich, żeby dostać biorące miejsce na liście w następnych wyborach ?
Zgadzam się, że w porównaniu do Gdańska Szczecin dostawał dużo mniej od państwa. Ale jednak muszę sprostować- Gazoport, S3 była budowana za PO, obwodnica Wałcza, Kobylanki, S6 do Koszalina to jest jednak zasługa PO (cała papierologia, łącznie z rozpisaniem przetargu). PiS natomiast uciął finansowanie odcinka Koszalin-Bożepole i przerzucił te środki na S19, rozumiem, to była jedna z ich pierwszych decyzji, można było zapomnieć. A tak poza tym, co takiego PiS dał Szczecinowi? Promu nie ma, stocznie upadają, z budżetu centralnego jest rozbudowa Polic, budowa tunelu oraz S3 do świnoujścia. Także ani mniej, ani więcej, każda władza ma tak samo gdzieś Szczecin. Co dziwne, bo Brudziński jest prawie drugi po Bogu w partii.
Zgadzam się Gdańsk von Tuska i Wałęsy to bieda!
Tarcza anykrysysowa w Szczecinie szybciej została wypłacana!
bo nie trzymali na koncie jak Trzaskowski ( i von Nitrass) w Warszawce !
grrr
@Kruk - kraczesz, a nawet nie sprawdziłeś!
Opierdzielałem PO-owców tak samo, jak opierdzielam PiS-owców.
PO-wiem więcej - nieustająco PiS-uję o kłamstwach osobników płci obojga o nazwisku "ZAREMBA".
Jedno i drugie żerowało i zbudowało swoją karierę na łgarstwach dot. Stoczni Szczecińskiej.
Jak sępy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty