Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Funkcjonariusze CBA w czwartek zabezpieczyli dokumentację oraz dane z komputerów i telefonów należących do Anny Tarocińskiej, członka zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Szczecin.
Zabezpieczenia dokonane w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police" mają związek ze śledztwem dotyczącym tak zwanej "afery polickiej" - mówi Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zabezpieczyli dokumentację i dane dotyczące działań spółki Zakłady Chemiczne "Police" i osób z nią powiązanych. Te działania mają związek z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym - informuje Żaryn.

Śledczy podejrzewają, że jeden z wysoko postawionych pracowników Grupy Azoty przekazywał informacje byłemu prezesowi Zakładów Chemicznych "Police" - Krzysztofowi J., co mogło wpływać na utrudnianie śledztwa.

- Dane były zabezpieczane zarówno w spółce, jak i w lokalizacjach prywatnych osób z tą spółką powiązanych. Funkcjonariusze byli zarówno w siedzibie spółki, jak i w mieszkaniach prywatnych osób, które są objęte postanowieniem prokuratorskim - tłumaczy Żaryn.

Czwartkowe przeszukania mają związek ze sprzedażą willi byłego prezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police". Śledczy podejrzewają, że Krzysztof J. pozbywa się majątku, bo chce opuścić Polskę na stałe.

Podejrzany Krzysztof J. jest rezydentem podatkowym w Szwajcarii, a obecnie przebywa w Senegalu, gdzie prowadzi działalność gospodarczą.
- Te działania mają związek z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym - informuje Żaryn.
- Funkcjonariusze byli zarówno w siedzibie spółki, jak i w mieszkaniach prywatnych osób, które są objęte postanowieniem prokuratorskim - tłumaczy Żaryn.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty