Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Słuchacz
Fot. Słuchacz
Ekipy koszą uschnięta trawę i chwasty, które urosły w Szczecinie przez kilka miesięcy.
O tym, że miasto nie wygląda estetycznie, wielokrotnie informowali nas słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".

- Cały Szczecin jest zarośnięty. Brama Portowa, trawa po pas. - Nie inwestuje się w utrzymanie zieleni w mieście, które podobno jest miastem zielonym - mówili słuchacze.

Miasto tłumaczy, że przez suszę wstrzymano koszenie. Ponadto dopiero niedawno rozstrzygnęło przetargi i podpisało umowy dot. utrzymania zieleni. Nadal nie skosimy wszystkiego - mówił Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

- Mówiłem, że jest susza. Nie planujemy większego koszenia i cały czas się tego trzymamy. Będziemy kosili tylko te miejsca niezbędne, przy przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, czy wszystkie place zabaw w naszym mieście - mówił Kus.

Ekipy z kosami i kosiarkami poruszają się m.in. wzdłuż tzw. złotego szlaku, a także na Prawobrzeżu. Były już też m.in. na placach Grunwaldzkim i Lotników.
O tym, że miasto nie wygląda estetycznie, wielokrotnie informowali nas słuchacze naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".
Nadal nie skosimy wszystkiego - mówił Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty