Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niemcy budują płot, aby ochronić się przed afrykańskim pomorem świń.
Przed kilkoma dniami w Brandenburgii został bowiem znaleziony martwy dzik, u którego wykryto ASF. To pierwszy przypadek tej choroby na terytorium naszego zachodniego sąsiada.

Docelowo ogrodzenie ma ciągnąć się od Świnoujścia aż do Sieniawki na Dolnym Śląsku.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Bardzo dobry pomysł ! Bardzo dobry ! Ale nasi Germańscy bracia zapominają że kij ma dwa końce ! Nasi Muzułmańscy bracia też tego nie przebrną ! W ten sposób ograniczają swobodny przepływ Narodów o który apelowała Bundes Kancler Frau Angela Merckel ! Kejne Grance , Kejne Grance ! Uniio gdzie brniesz ? Swobdny przepływ ludzi i zwierząt gdzie ? Gdzie ideały wasze nasi Germańscy, a już niedługo Muzułmańscy Bracia , gdzie one są , gdzie paszporty dla zwierząt biednych, tak mówi Uniia ! Gdzie ?
Z tego posta powyżej wylewa się jakiś wodospad frustracji ale merytoryki niestety w nim zero. Typowy internetowy krzykacz, będzie Ci tutaj dobrze na forum RS.
Bardzo fajnie :)
My sobie z naszymi problemami poradzimy, a nie chcemy problemów z Niemiec.
Jeszcze tylko jakby oddali w nasze posiadanie ziemie, które wykupili po 89 roku, byłoby ektra.
To, że zachodnie ziemie Polski przeszły w ręcę Polaków po wojnie, nie świadczy, że są do końca nasze. Poza tym to kropla w morzu za winy jakie nam wyrządzili w trakcie wojny.
Gdzie są nasze mialiardy reparacji, które się nam należą??...
Póki co, z problemem ASF to sobie słabo radzimy, no ale to tylko polska wieś, rząd tam nie musi się starać bo ci i tak ich poprą :)
Wieś i rolnictwo to absolutna PODSTAWA silnej gospodarki Państwa.
I nie ma się co dziwić, że ludzie wsi (bardzo Was szanuję za ciężką pracę i dziękuję za pożywienie, które codzinnie zjadamy, Pan "Nikt Inny" też) głosują na PiSowców.
Oni jako pierwsi zrouzmieli jak wieś jest istotna i ważna, dlatego jako pierwsi zaczęli rolnikom prawdziwie pomagać.
Znam to środowisko, więc wiem co mówię.
Więc też już wspomnę, że za czasów choćby PO-PSL wieś po prostu umierała, była zostawiona sama sobie, bez szans konkurowania z silnym rolnictwem Francji czy Niemiec, czy Holandii...(można wymieniać bez końca).
I gdyby ludzie mieli choć trochę szacunku i znajomości gospodarki w sobie, to wiedzieliby dlaczego zachodnie kraje są takie bogate...bo od zawsze inwestują w rolnictwo ogromne pieniądze, często rolnictwo jest ich główną gałęzią gospodarki.
Poza tym to przepiękny zawód mający sens i tradycje.
Zupełnie inaczej niż bycie trybikiem w "nowoczesnych i postępowych" korporacjach dla karierowiczów :]

Pozdrawaim wszystkich rolników - ludzi czyny i pracy - dziękujemy Wam za Wasz trud !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty