Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Jakub Matura.
Fot. Jakub Matura.
Pogrzeb Wojciecha Hawryszuka odbędzie się dziś na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
Wiele mu zawdzięczam - tak "Bacę", czyli zmarłego Wojciecha Hawryszuka wspomina Przemysław Thiele - dziennikarz muzyczny Radia Szczecin i założyciel zespołu "Kolaboranci".

- Wiosną 1986 roku wraz ze swoim zespołem miałem okazję brać udział w Przeglądzie Muzycznych Grup Młodzieżowych w domu kultury Słowianin i jednym z jurorów był tam właśnie Wojciech Hawryszuk - wspomina Thiele. - Pomyślałem sobie, że "Baca" wtedy już w perspektywie miał objęcie patronatem Klubu Pinokio i prawdopodobnie chciał stworzyć jakiś rodzaj ciekawej grupy muzyków, środowiska, które związałoby się z tym klubem i mogło tam animować. Jakiś potencjał wyczuł w moim zespole i dzięki temu otrzymaliśmy bardzo ciekawy dyplom, który mam do tej pory. Poza tym otrzymałem wyróżnienie na Przeglądzie, a kilka tygodni później zaproponował nam przyłączenie się do klubu Pinokio i przygarnął nas.

Wojciech Hawryszuk - dla przyjaciół "Baca" był działaczem studenckim, dziennikarzem, animatorem kultury. Tworzył festiwal FAMA, Akademickie Radio Pomorze, Radio AS i Prywatną Telewizję Morze. Związany z Domem Kultury Budowlanych, Klubem Pinokio, czy Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach. Był również koordynatorem Festiwalu Młodych Talentów "Gramy" organizowanego przez Radio Szczecin.

Wojciech Hawryszuk miał 68 lat.
- Poza tym otrzymałem wyróżnienie na Przeglądzie, a kilka tygodni później zaproponował nam przyłączenie się do klubu Pinokio i przygarnął nas - opowiada Thiele.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty