Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Arcybiskup Andrzej Dzięga podpisał dziś akt założycielski "Fundacji księdza Wojtka". Fundacja nosząca imię zmarłego 11 lat temu księdza Wojciecha Manelskiego, prefekta Liceum Katolickigo w Szczecinie, została powołana właśnie przy nowym liceum.
Będziemy wspierać dzieci i młodzież katolicką z całego województwa Zachodniopomorskiego mówi prezes Fundacji ksiądz Michał Mikołajczak.

- Jest bardzo wielu uczniów wyjątkowych, jeśli chodzi o rozwój intelektualny. Chcemy żeby fundacja pomagała takim uczniom przez pomoce dydaktyczne, pomoce naukowe. Przez to żeby była możliwość finansowania dodatkowych godzin, które nauczyciele będą poświęcać. To jest ta inwestycja w młodzież, że ci uczniowie wybitni a także ci, którzy potrzebują trochę jeszcze się douczyć - ten normalny poziom będą uzyskiwać z konkretnych przedmiotów - tłumaczył ksiądz Mikołajczak.

Wraz z aktem notarialnym powołującym "Fundacji księdza Wojtka", zostały powołane władze organizacji, wywodzące się w całości z grona pracowników Liceum Katolickiego.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty