Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W kilku miejscach Szczecina, głównie w śródmieściu kierowcy muszą się liczyć z problemami z przejazdem.
Powodem jest organizacja dwóch ciekawych wydarzeń. Mowa tu o Jarmarku Włoskim oraz o imprezie pod nazwą "Słynna Aleja - Festiwal Marek".

W sobotę i niedzielę do godziny 23:00 zamknięte będą parkingi przy Sądzie Rejonowym. To samo powtórzy się podczas kolejnego weekendu. Od północy zamknięte zostały miejsca parkingów na al. Wojska Polskiego - od Baru Pasztecik do sklepu rybnego - oraz 6 miejsc parkingowych przed Kinem Pionier i będzie tak do północy w niedzielę. O kolejnych utrudnieniach przeczytać można na stronach internetowych Zarządu Dróg.

W sobotę w godzinach 15:30 - 16:00 ulicami miasta przejdzie zgromadzenie w ramach akcji popularyzacji zrównoważonych form transportu i komunikacji w mieście. Trasa będzie przebiegać ulicami: pl. Zamenhoffa (początek ul. Rayskiego) - Monte Casino - pl. Odrodzenia - Piłsudskiego - Mazurska - pl. Lotników - Kaszubska - Bałuki - Wojska Polskiego - Jagiellońska - Rayskiego (zakończenie).

Na czas przemarszu nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu w/w ulic. Utrudnienia dotyczyć będą linii autobusowych 86 oraz 87. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Dodatkowo w godzinach 11:00 - 21:00 zostanie wyłączony odcinek ul. Rayskiego (od pl. Zamenhoffa do pl. Grunwaldzkiego), gdzie będzie odbywało się zgromadzenie stacjonarne ww. wydarzenia.
Relacja Marka Borowca [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty