Piłkarze Pogoni zdobyli komplet punktów w czwartej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie wygrali ze Śląskiem Wrocław 1:0 w sobotnim meczu ekstraklasy.
Do przerwy był bezbramkowy remis. Gola na wagę pierwszego w tym sezonie zwycięstwa portowców na swoim stadionie w 89. minucie zdobył Michał Kucharczyk, który perfekcyjnie wykonał rzut karny.

- To kilka lat treningu, trochę doświadczenia. Wydaje mi się, że dzięki temu karne wyglądają jak na załączonym obrazku. Bardzo trudny mecz, potrzebowaliśmy punktów jak powietrza, tym bardziej, że na własnym stadionie, gdzie po ostatnim meczu z Wisłą nie byliśmy z siebie zadowoleni. Wiadomo jakim zespołem jest Śląsk: dobry początek sezonu, wiedzieliśmy, że to będzie ciężka przeprawa, cieszymy się z trzech punktów - powiedział.

Piłkarze Pogoni Szczecin w kolejnym meczu ekstraklasy - 27 września, na wyjeździe - zmierzą się z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (14. Kamil Drygas 63’) (2.Jakub Bartkowski 90’), 20. Alexander Gorgon, 18. Michał Kucharczyk, 27. Sebastian Kowalczyk (61. Kacper Smoliński 81’)- 25. Paweł Cibicki (19. Adrian Benedyczak 64’).

Śląsk Wrocław: 1. Matus Putnocky - 3. Piotr Celeban, 14. Wojciech Golla, 15. Mark Tamas, 4. Dino Stiglec - 31. Maciej Pałaszewski (20. Marcin Szpakowski 85’), 28. Waldemar Sobota, 37. Mathieu Scalet (9. Erik Exposito 71’), 18. Lumabmo Musonda (10. Bartłomiej Pawłowski 60’), 7. Robert Pich - 24. Piotr Samiec-Talar (39. Szymon Lewkot 46’).

Żółte kartki: Matynia, Dąbrowski, Gorgon - Tamas, Pałaszewski, Putnocky, Lewkot.