Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W czwartek, w Chojnie zostało uroczyście otwarte nowe Centrum Informacji Turystycznej. Wcześniej takiego miejsca tu nie było - mówi Barbara Rawecka, burmistrz Chojny.
- Centrum informacji to w końcu jest taki punkt, gdzie turysta, który tu przyjedzie będzie mógł zasięgnąć zarówno informacji na temat historii Chojny, ale też i skorzystać z materiałów promocyjnych. A w ogóle jest to punkt, który warto odwiedzić, bo jest po prostu przepiękny - dodaje Rawecka.

Hitem centrum jest podłoga z fotomapą Chojny. Tu przewodnicy będą tłumaczyć turystom, jak dojść do konkretnego miejsca, a dzieci mogą zagrać w kapsle.

Podłoga - jak zapewnia pomysłodawca - Maciej Ostrowski, kierownik CIT - wytrzyma wizytę każdej wycieczki. - Producent testował laminat, przyklejając go w metrze paryskim, w miejscu gdzie przemieszcza się dużo ludzi. Nie został zniszczony przez dwa miesiące.

Ostrowski mówi też o pomysłach na promocję miasta: - Chojna była do tej pory na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. I wracamy do tego tematu, do uczestnictwa w tym stowarzyszeniu i chcemy pokazywać miasto oraz promować nasz rejon nadodrzański. Promować nasze zabytki, a przede wszystkim Kościół Mariacki, do którego wszyscy przyjeżdżają.

Centrum będzie czynne dla zwiedzających już od piątku od godziny 8:00 rano.
- Jest to punkt, który warto odwiedzić, bo jest po prostu przepiękny - dodaje Rawecka.
Podłoga - jak zapewnia pomysłodawca - Maciej Ostrowski, kierownik CIT - wytrzyma wizytę każdej wycieczki.
Ostrowski mówi też o pomysłach na promocję miasta: - Chojna była do tej pory na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty