Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / arembowski (CC0 domena publiczna)
Zamiast gasić... wzniecił pożar. Po godzinach pracy, strażak-ochotnik z gminy Gryfino podpalił stertę siana na polu. Miał jednak pecha - zauważył go, jadący prywatnym samochodem, policjant po służbie.
Aspirant zatrzymał strażaka-podpalacza i skierował sprawę do prokuratury. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu od trzech miesięcy do aż pięciu lat więzienia.

Dodaj komentarz 2 komentarze

Podpalenia przez strażaków OSP to od wielu lat efekt zidiociałego systemu ich opłacania !
Jeżeli OSP otrzymuje zryczałtowaną godzinową stawkę za swoje działania a Gmina nie inwestuje w OSP to kur..* skąd mają mieć ci druhowie kasę na naprawę np. 40 letniego auta, mundur, paliwo, piłę ...?? Stąd biorą się takie patologie. Podpalił stóg na polu a nie dom na wsi. Wiedział że nikomu krzywdy nie zrobi a kasa na OSP poleci. Nie popieram takiego działania ale są wioski, miejscowości gdzie do PSP jest z 50 km. a OSP to jedyna możliwość uratowania domu sąsiada...stąd takie desperackie i idiotyczne zachowania ludzi.
Nie wszystkie OSP są w KSRG i te są najbiedniejsze ale też dla lokalnej ludności najpotrzebniejsze ! Do tego -nie wiadomo czemu -strażak OSP przechodzi identyczne badania jak strażak PSP , efekt... stoją wozy w remizach bo nie ma kierowców z C ! Kiedyś emerytowany kierowca z C pojechał ; dziś 67 latek nie wejdzie na drabinę ( bo i po co miałby wchodzić) a chałupa spłonie zgodnie z przepisami zanim PSP dojedzie ! Znam w regionie 3x OSP ( każde to osobne stowarzyszenie- po reformach PO-PSL) gdzie na te 3 (!) jednostki jest jeden kierowca z C (jak jest). I wtedy jedzie raz z pierwszymi do pożaru...osobówka do drugiej...Jedzie dwa...trzy i tak również z powrotem ze strażakami; teren leśny .Normalne ?!
Trafny komentarz, dobry materiał na dłuższy reportaż, a nie trzy zdania sensacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty