Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W środę swoje święto mają chłopcy, w czwartek - seniorzy. Już w środę w Szczecińskim Inkubatorze Kultury miało miejsce kameralne spotkanie z podopiecznymi Centrum Seniora. Była joga śmiechu, koncert i wspólne śpiewanie.
- Dzięki zespołowi możemy rozwijać swoje pasje muzyczne i wokalne - mówią wokalistki zespołu "Ale babki". - My sobie utworzyliśmy taki mały zespół i tak sobie śpiewamy takie piosenki odpowiednie do wieku. Zawsze zaczynamy od hymnu seniora, żeby podkreślić, że my jesteśmy seniorami.

W zajęciach wykorzystano m.in. jogę śmiechu. - Polecam to ćwiczenie wszystkim, osobom starszym, ale nie tylko - przekonuje Klaudia Piotrowska z Centrum Seniora w Szczecinie. - Jest to czas, kiedy człowiek wymusza na sobie śmiech. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że możemy go oszukać i wymuszając ten śmiech różnymi formami i zadaniami, ćwiczeniami powodujemy, że polepsza nam się nastrój, że dotleniamy organizm i wydzielają się endorfiny.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest co roku 1 października już od 30 lat.
- Dzięki zespołowi możemy rozwijać swoje pasje muzyczne i wokalne - mówią wokalistki zespołu "Ale babki".
- Polecam to ćwiczenie wszystkim - osobom starszym ale nie tylko - przekonuje Klaudia Piotrowska z Centrum Seniora w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty