Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
O zdarzeniu poinformował na Twitterze publicysta - Piotr Cywiński. Fot. twitter.com/Piotr__Cywinski
O zdarzeniu poinformował na Twitterze publicysta - Piotr Cywiński. Fot. twitter.com/Piotr__Cywinski
Czy wystawę Piotr Semki o powojennej historii Szczecina zniszczyli wandale? Z naszych informacji wynika, że za szkody odpowiedzialny jest wiatr.
O zdarzeniu poinformował na Twitterze publicysta - Piotr Cywiński.

"Jak w każdy ostatni poniedziałek m-ca prowadzimy z Piotrem Semką ze studia Radia Szczecin Magazyn Międzynarodowy. Piotr chciał mi pokazać swoją wystawę (super pomysł i miejsce), o powojennej historii Szczecina. Zobaczyłem… połowę, resztę zniszczyli wandale. Komuś powinno być wstyd!" - zrelacjonował na Twitterze Cywiński.

Jak mówi Agnieszka Muchla-Łagosz - rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego - po przejrzeniu monitoringu okazało się, za dewastację wystawy odpowiedzialne są siły natury. - Wiatr zniszczył część wystawy, która stała przed Urzędem Wojewódzkim. Niestety podmuchy były na tyle silne, że wywróciły część plansz i uległy one uszkodzeniu. Niestety, musieliśmy wystawę ściągnąć kilka dni przed zaplanowanym terminem. Właściciele wystawy już odebrali plansze - powiedziała Muchla-Łagosz.

Pomysłodawcą i kuratorem wystawy „Najdalsza Polska. Szczecin 1945-1948” jest Piotr Semka. To wspólna inicjatywa Archiwum Państwowego, Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, która ma na celu uczczenie 75. rocznicy włączenia Szczecina w skład państwa polskiego.

Ekspozycja to 24 plansze, podzielone na rozdziały tematyczne opowiadające m.in. o losach Polaków wywiezionych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej na roboty do Szczecina czy realia sowieckiej obecności w Szczecinie.
Jak mówi Agnieszka Muchla-Łagosz - rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego - po przejrzeniu monitoringu okazało się, za dewastację wystawy odpowiedzialne są siły natury.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty