Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Budżet proponowany przez rząd to budżet na czasy pandemii - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.
W przedstawionym w Sejmie projekcie planu wydatków na przyszły rok zakładany jest ponad stu miliardowy deficyt oraz utrzymane wszystkich programów "plus".

Jak tłumaczy poseł PiS, właśnie w czasie kryzysu, nie można ograniczać wydatków, zarówno socjalnych, jak i tych na tarcze dla przedsiębiorców. Zdaniem Gontarza nieprzemyślane "zaciskanie pasa" przyniosłoby efekt odwrotny od zamierzonego.

- Ktoś zostanie zwolniony, będzie miał mniej pieniędzy, jeśli będzie miał mniej pieniędzy, to będzie mógł mniej kupić na rynku wewnętrznym, wówczas przedsiębiorstwa znajdą się w trudniejszym położenie. Jeśli znajdą się w trudniejszym położeniu, to będą dalej zwalniać ludzi. Tego należało uniknąć. Ci wszyscy, którzy w tym momencie mówią, że deficyt będzie zbyt duży albo nie rozumieją gospodarki, albo jest jeszcze gorzej - rozumieją dokładnie o co w tym wszystkim chodzi i wbrew temu z premedytacją okłamują Polaków - komentuje poseł PiS.

Polityk PiS podkreślał, że należy zrobić wszystko, aby nie doszło do kolejnego zamknięcia gospodarki, jak stało się wiosną.
- Ci wszyscy, którzy w tym momencie mówią, że deficyt będzie zbyt duży albo nie rozumieją gospodarki, albo jest jeszcze gorzej - rozumieją dokładnie o co w tym wszystkim chodzi i wbrew temu z premedytacją okłamują Polaków - komentuje poseł PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty