Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Książnica Pomorska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Książnica Pomorska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na stronie facebookowej Książnicy Pomorskiej - z okazji okrągłej rocznicy przyłączenia Pomorza Zachodniego do Polski - publikowane są najważniejsze książki dla naszego regionu.
- W Szczecinie będziemy pokazywać publikacje, które zostały wydane od 1945 do 2020 roku. Staraliśmy się, aby była jedna książka z każdego roku, jednak nie do końca nam to wyszło. Chcemy, aby przedstawiły one historię naszego regionu z różnych aspektów - zapowiada Izabela Strzelecka z Książnicy Pomorskiej.

Ze strony dowiemy się także, jaka była pierwsza książka wydana w Szczecinie. - Jutro przedstawimy książkę dla dzieci pt. "Dziwne przygody Szczurka Gryzimurka" Zofii Walickiej-Neymanowej wydanej w 1948 roku w Szczecinie. Książka ta dostępna jest także w naszej bibliotece cyfrowej - dodaje Strzelecka.

Na stronie facebookowej Książnicy Pomorskiej można już przeczytać fragmenty m.in. publikacji poświęconej Państwowemu Urzędowi Repatriacyjnemu, w przygotowaniu fragmenty książki Piotra Zaremby "Szczecin miasto wyższych uczelni".
- Chcemy, aby przedstawiły one historię naszego regionu z różnych aspektów - tłumaczy Strzelecka.
- Jutro przedstawimy książkę dla dzieci "Dziwne przygody Szczurka Gryzimurka" Zofii Walickiej-Neymanowej wydanej w 1948 roku w Szczecinie. Książka ta dostępna jest także na naszej bibliotece cyfrowej - dodaje Strzelecka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty