Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
"Składamy odwołanie i apelujemy o przywrócenie projektu do głosowania" - piszą w oświadczeniu autorzy pomysłu "Kurs na północ", odrzuconego przez komisje Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Najpierw projekt zakwalifikowano, potem jednak zespołowi opiniującemu nie spodobało się to, że organizatorzy chcieli zatrudnić ankieterów do zbierania podpisów pod projektem.

Odwołanie trafiło do urzędu. Liczy 29 stron. Jak czytamy w oświadczeniu:

"Nasze działanie było oparte o znane nam regulacje SBO. Z przykrością stwierdzamy, że w żaden sposób nie zakazane a wręcz, w znacznej mierze zgodne z dopuszczalnymi formami prowadzenia kampanii promocyjnej, przedstawionymi podczas oficjalnego webinarium SBO. Ogłoszenie o poszukiwaniu osób do prowadzenia jednoosobowych punktów do głosowania, zawierające propozycje wynagrodzenia, wystosowane przez jedną z wspomagających nas osób, zostało nadinterpretowane, jako nasze niezgodne z regulaminem SBO zachowanie w trakcie trwania konsultacji i zgłoszone do Urzędu Miasta." - czytamy w tekście podpisanym przez m.in. Wojciecha Kłodzińskiego.

Zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz tłumaczył, że oferowanie wynagrodzenia za zbieranie głosów narusza zasady współżycia społecznego. Jeszcze w piątek zbierze się zespół odwoławczy - w spr. projektu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty